Finały wojewódzki  Finały wojewódzki  Finały wojewódzki

W piątek 23 kwietnia reprezentacja IV LO w piłce siatkowej chłopców wzięła udział finale wojewódzkim, który odbył się w Olsztynie. Oprócz naszej drużyny do gier finałowych zakwalifikowały się również : V LO Olsztyn, VII LO Olsztyn oraz I LO Mrągowo. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów ,a pierwszym przeciwnikiem naszego zespoły była faworyzowana drużyna VII LO z Olsztyna. Do tego meczu nasi chłopcy podeszli bez kompleksów i z dużym zaangażowaniem, czego wynikiem  był bardzo dobra gra w pierwszym secie i niewielka przegrana 25:22. W drugiej partii zespół z Olsztyna złożony w całości z zawodników ,, Chemika’’ Olsztyn rozkręcał się z piłki na piłkę zwyciężając ostatecznie 25:16. W kolejnym meczu IV LO zmierzyło się z kolejną olsztyńską drużyną, którą był VLO. W tym spotkaniu walka był znacznie bardziej zacięta i wyrównana. Pierwszego seta nasi chłopcy wygrali 26:24 i wydawało się ,że może dojść do niespodzianki. Niestety mnożące się błędy w drugiej odsłonie spotkania doprowadziły do przegranej   25:15 i tie-breaka. Trzeciego seta olsztynianie rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 4:0 wykorzystując rozbicie naszej drużyn po poprzedniej partii. Straty tej nie udało się już odrobić do końca spotkania i tym samym nasz zespół przegrał kolejny mecz tym razem 2:1. W ostatnim spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się z I LO z Mrągowa, które również miało przed tym spotkaniem na koncie dwie porażki, tak więc mecz ten miał zadecydować do kogo powędrują medale za trzecie miejsce w tym turnieju. Wielka motywacja naszego zespołu który od trzech lat zawsze znajdował się poza podium wojewódzkiego finału spowodowała, że nasi chłopcy po ciężkim boju  pokonali LO Mrągowo 2:1 i zajęli bardzo dobre trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Ostateczna kolejność :

VII LO Olsztyn
V LO Olsztyn
IV LO Elbląg
I LO Mrągowo

Na szczególne podziękowania i gratulacje zasłużyli : kapitan naszej drużyny Łukasz Nejdrowski  oraz Maciej Malkiewicz, a także Rafał Konończuk dla których były to ostatnie spotkania w barwach naszej drużyny bowiem w tym roku kończą szkołę. W Trakcie trzech lat nauki  wielokrotnie reprezentowali naszą szkołę na wielu zawodach, trzykrotnie występując w finałach wojewódzkich. Panowie dziękujemy !!!