KLASA O ROZSZERZONYM WYCHOWANIU FIZYCZNYM BIOLOGII I GEOGRAFII

Od kilku lat w naszej szkole funkcjonują klasy z dodatkową ilością godzin wychowania fizycznego cieszą  się ona dużą popularnością. Spełniają  oczekiwania uczęszczających do niej uczniów, a także nas nauczycieli.

Do klasy tej zapraszamy głównie  osoby uprawiające sport i wiążące z nim swoje plany na przyszłość. Podczas naboru dodatkowo punktowane są dotychczasowe osiągnięcia kandydatek i kandydatów tj. wyniki i aktualne klasy sportowe.

W trakcie trzech lat nauki, młodzież realizuje nasz autorski program:

SEMESTR I

SEMESTR II

KLASA  I

GRY ZESPOŁOWE
(piłka ręczna, piłka siatkowa)

GRY ZESPOŁOWE
( piłka nożna, piłka koszykowa)

JUDO I SAMOOBRONA

JUDO I SAMOOBRONA

KLASA II

GRY ZESPOŁOWE (piłka koszykowa, piłka ręczna

2H

GRY ZESPOŁOWE (piłka siatkowa, piłka nożna)

GIMNASTYKA

LEKKA ATLETYKA

KLASA III

GIMNASTYKA

LEKKOATLETYKA

1H

Każdy rocznik klasy „ sportowej” w czasie trwania roku szkolnego bierze udział w obozach sportowych. Klasa I ; obóz rekreacyjno-sportowy nad morzem, klasa II spływ kajakowy, klasa III (dla osób chętnych) obóz narciarski w górach.  Dodatkowo organizujemy wyjazdy do Agua Park Sopot, a także na interesujące zawody sportowe na szczeblu ogólnopolskim. Szkoła nasza zapewnia odpowiednie warunki do realizacji programu w/w klasy:

• dużą salę gimnastyczną do wszystkich ujętych programem gier zespołowych,
  • nowo oddaną siłownię ,
  • możliwość korzystania z obiektów MOS ( sala judo, hala sportowa),
  • wykwalifikowaną kadrę nauczycielską,
  • doskonałą współpracę z ESZS i MOS,
  • boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią
  • ściankę wspinaczkową

Uczniowie naszej szkoły biorą udział we wszystkich zawodach sportowych organizowanych przez ESZS i WMSZS w ramach Licealiady. Od kilku lat zajmujemy pierwsze miejsce w punktacji generalnej Licealiady na szczeblu miejskim oraz wojewódzkim. Prowadzimy zajęcia pozalekcyjne z gier zespołowych . Podczas tych zajęć organizujemy: spotkania towarzyskie z zespołami innych szkól naszego miasta, klubami sportowymi, mistrzostwa szkoły w piłce nożnej i siatkówce.

Nasi uczniowie i absolwenci odnoszą sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zasilają zespoły ekstraklasy w grach zespołowych, a także reprezentacje kraju

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Dajemy Wam możliwość rozwoju fizycznego, gwarantujemy podniesienie umiejętności sportowych i dobrą zabawę.