Finał szkolnego turnieju piłki nożnej  Finał szkolnego turnieju piłki nożnej  Finał szkolnego turnieju piłki nożnej

W miniony piątek, 14 lutego, poznaliśmy zwycięzców toczącego się od kilku miesięcy w naszej szkole Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora IV LO. Do fazy finałowej zakwalifikowały się reprezentacje czterech klas: III F, II F, I F i III A. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły trzecioklasistów z III F i z III A.  Po zaciętym pojedynku lepsi okazali się uczniowie z klasy sportowej, którzy pokonali  ,,matematyków'' 3-1.

W drugim meczu zmierzyły się dwie klasy sportowe I F i II F.  Po bardzo dobrej grze zwyciężyli  uczniowie z klasy pierwszej, którzy pokonali starszych kolegów aż 4-0!. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły III A i II F. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 4-4. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również seria jednominutowych dogrywek i zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali uczniowie z klasy II F.
Wielki finał został rozegrany pomiędzy klasami sportowymi I F i III F.  Po pierwszych minutach, w których przeważali pierwszoklasiści, do głosu doszli doświadczeni już w szkolnych rozgrywkach uczniowie z III F, którzy po zdobyciu pierwszej bramki dołożyli jeszcze dwie kolejne i zwyciężyli 3-0.
Po ustaleniu klasyfikacji końcowej przyznano  wyróżnienia indywidualne - najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Wojtkiewicza z III F, królem strzelców został Michał Sieńczak     z II F, a najlepszym bramkarzem Artur Jurgielewicz również z klasy II F. Zawody finałowe bardzo sprawnie sędziował Adrian Lewicki z klasy II A. Wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Pana Dyrektora Sylwestra Stanickiego nagrody: puchar, medale, a także patery z owocami, mające na celu promocję zdrowego odżywiania.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję turnieju już za rok....