W piątek (22.03.09.r ) w naszej szkole odbył się finałowy turniej w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora IV LO. Do tej fazy rozgrywek po wyczerpujących zmaganiach dotarły cztery klasy: III A , III F , II C i I C.  Pierwsze spotkanie półfinałowe rozegrane zostało pomiędzy III A  i II C . W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem byli chłopcy z II C, co też udowodnili pokonując starszych kolegów 4:0.

Do bardzo emocjonującego pojedynku doszło w drugim półfinale, gdzie zmierzyły się dwie klasy sportowe z naszej szkoły: IC ( klasa piłkarska) i III F. Po bardzo wyrównanej i ambitnej grze doszło do nie małej niespodzianki, bowiem po bramce koszykarza Mateusza Mierzejewskiego do finału awansowała klasa III  F wygrywając 1:0.

Następnym spotkaniem był mecz o trzecie miejsce w, którym zmierzyły się zespoły I C i III A . Spotkanie to niestety okazało się jednostronnym pojedynkiem, w którym piłkarze z I C nie dali szans swoim starszym kolegą pokonując ich 6:0. Mimo to chłopcy z  III A zasługują na wyróżnienie i pochwałę, gdyż jako jedyna nie sportowa klasa doszli do fazy finałowej tych rozgrywek.

Wielki finał rozegrał się pomiędzy  klasą II C i  III F. Również w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem była drużyna chłopców z klasy II C. Niespodziewanie na prowadzenie ponownie po golu Mateusza Mierzejewskiego wyszła klasa III F . Wynik 1:0 utrzymywał się niemal do ostatniej sekundy spotkania, w której to po ambitnej postawie udało się drużynie piłkarzy z II C doprowadzić do upragnionego wyrównania. O zwycięstwie w turnieju zadecydować miały rzuty karne!

Skuteczniejsi w tym elemencie gry okazali się zawodnicy z III F , a konkretnie bramkarz Sebastian Pietruszka, który nie dość, że obronił wszystkie strzały przeciwników to sam jako jedyny oddał celny strzał, który dał jego drużynie zwycięstwo 1:0 i w ten sposób wyłoniony został nowy Mistrz IV LO w halowej piłce nożnej.

W trakcie turnieju z pośród uczestników wyłoniony został najlepszy bramkarz, którym okazał się  Sebastian Pietruszka z klasy III F. Za najlepszego zawodnika uznano Dawida Rozpędowskiego z klasy II C, a królem strzelców z dorobkiem 20 bramek został  Rafał Gorgol również z klasy II C. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani słodkimi nagrodami ,a mistrzowska klasa odebrała z rąk pana dyrektora Henryka Horbaczewskiego wspaniały puchar. W ten sposób zakończyliśmy kolejną edycję turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora 4 LO. Serdeczne podziękowania składamy przede wszystkim panu Karolowi Przybyle , który był głównym organizatorem a zarazem sędzią  turnieju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom, panu dyrektorowi Henrykowi Horbaczewskiemu, oraz nauczycielom wychowania fizycznego za wspaniałą organizację. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie dobra, a nawet lepsza sportowa zabawa. Zapraszamy!