Puchar Dyrektora IV LO  Puchar Dyrektora IV LO  Puchar Dyrektora IV LO

W miniony poniedziałek 14 lutego w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się finał Szkolnego Turnieju o Puchar Dyrektora IV LO w halowej piłce nożnej. Do finałowej czwórki zakwalifikowały się reprezentacje klas: III c, III a II f i I f. W  drodze do finału zespoły rozegrały  po 4 spotkania w fazie grupowej i ćwierćfinale.

Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali dwaj wykwalifikowani sędziowie : Kamil Żmijewski z klasy III g i Wojtek Nazimek z III c.  W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się zespoły I f i III a. Po bramkach zdobytych przez Karola Jarosińskiego dla III a i golu Patryka Burzyńskiego dla I f w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna był dogrywka, w której o jedną bramkę lepsza okazała się reprezentacja klasy III a. W drugim półfinale spotkały się klasa II f i klasa piłkarzy z III c. Zgodnie z przewidywaniami drużyna III c złożona głownie z zawodników czynnie trenujących piłkę nożną w elbląskich klubach  nie dała szans młodszym kolegą  pokonując II f 7:1.  W meczu o trzecie miejsce nazywanym ,, małym finałem'' spotkały się reprezentacje klasy I i II f. Po bardzo emocjonującej i sportowej walce zwyciężyła drużyna I f, która po golach Bartka Decyka i Patryka Burzyńskiego pokonała II f 2:1, zdobywając tym samym trzecie miejsce w turnieju. Wielki finał, w którym spotkały się reprezentacje klasy III a i III c dostarczył licznie zgromadzonej publiczności bardzo wielu sportowych emocji. Po golu Mateusza Czaplińskiego dla klasy III a i wyrównaniu do którego doprowadził  Łukasz Lenarczyk mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry remisem 1:1 i ponownie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka , w trakcie której co minutę boisko opuszczał jeden zawodnik z każdego zespołu. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero, gdy na boisku zostało zaledwie czterech zawodników, a bohaterem meczu okazał się Paweł Buczek- bramkarz, który zdobywając dwie bramki dla III a przypieczętował zwycięstwo swojej klasy w tegorocznej edycji turnieju o Puchar Dyrektora IV LO.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszła kolej na wręczenie nagród, które dzięki panu Dyrektorowi Sylwestrowi Stanickiemu i staraniom nauczycieli wychowania fizycznego w tym roku były bardzo atrakcyjne. Wyróżnienia indywidualne otrzymało pięciu najbardziej wartościowych zawodników, a byli nimi : Mateusz Bryl( II f ), Adrian Zdunek ( III c ), Tomasz Rogowski  ( III a ) Michał Lewandowski ( I f ) oraz Paweł Buczek ( III a ). Królem strzelców turnieju został Łukasz Lenarczyk, który o jedno trafienie wyprzedził Jakuba Kusego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za znakomitą sportową zabawę i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję turnieju o Puchar Dyrektora IV LO.