Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie zorganizowało dnia 20.04.2009r. w Zespole Szkół Nr 3 w Szczytnie "Finał Mistrzostw Województwa W - M SZS w Koszykówce dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych". Finał uroczyście otworzył Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, który życzył zawodniczkom sportowych sukcesów i satysfakcji z osiągniętych wyników. W zawodach wystartowały 4 drużyny: VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn, IV Liceum Ogólnokształcące Elbląg, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nidzica, Zespół Szkół Nr 3 Szczytno. W mistrzostwach wystartowało 48 zawodniczek. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym"

Wyniki meczów eliminacyjnych:

ZS Nr 3 Szczytno  - IV LO Elbląg      28 : 71 (8:20),(13:12),(3:19),(4:20)

ZSO Nidzica         - VII LO Olsztyn  18 : 93 (4:30),(10:13),(4:23),(0:27)

Mecz o III Miejsce:

ZS Nr 3 Szczytno - ZSO Nidzica       39 : 41 (12:18),(9:10),(9:6),(8:8)

Mecz o I Miejsce:

IV LO Elbląg        - VII LO Olsztyn  50 : 78 (13:25),(11:20),(13:20),(11:13)

Klasyfikacja końcowa:

1. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztynie

2. IV Liceum Ogólnokształcące Elbląg

3. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nidzica

4. Zespół Szkół Nr 3 Szczytno

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, zawodniczkom trzech pierwszych drużyn w turnieju wręczono medale. Wyróżnili najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów: z Zespołu Szkół Nr 3 w Szczytnie najlepszą zawodniczką uznana została Katarzyna Strzelec, z VII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie najlepsza zawodniczką została Magdalena Saternus, z Zespołu Szkół w Nidzicy - Paulina Szczypińska, z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu - Katarzyna Szkaluba. Wyróżnionym zawodniczkom wręczono pamiątkowe dyplomy i statuetki. Wręczono również nagrody indywidualne dla:  Najlepszej zawodniczki rzucającej za 3 pkt., którą została Karolina Ropiak, Królem Strzelców turnieju została Karina Różyńska, Najwszechstronniejszą Zawodniczką turnieju została Joanna Markiewicz - wszystkie trzy zawodniczki są reprezentantkami VII LO w Olsztynie. Indywidualne wyróżnienie dla najlepszej rozgrywającej turnieju otrzymała zawodniczka IV LO w Elblągu - Karolina Amenda. Wszystkie wyróżnione zawodniczki otrzymały dyplomy i statuetki.

Gratulujemy dziewczyną i czekamy na złoto w przyszłym roku.