IV m-ce Mistrzostw Województwa dla piłkarek ręcznych  IV m-ce Mistrzostw Województwa dla piłkarek ręcznych  IV m-ce Mistrzostw Województwa dla piłkarek ręcznych

Nasza reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej zajęła w tym roku IV m-ce podczas Mistrzostw Województwa, które odbyły się w tym roku w Giżycku. Po odejściu naszych złotek, walka o medale była w tym roku bardzo trudna. Na początek turnieju dziewczyny musiały uznać wyższość ubiegłorocznych mistrzyń województwa, koleżanek z Reszla 19:10.  Drugi mecz mógł dać naszym zawodniczkom brązowe medale. Niestety zawodniczki z Kętrzyna nie dały za wygraną i mimo ambitnej walki naszych szczypiornistek to one mogły cieszyć się ze zdobytych medali. Wynik spotkania 15:12 dla ZS Kętrzyna. Mecz z gospodarzem II LO z Giżycka zamykał turniej finałowy, a kolejność turnieju była już rozstrzygnięta. Nasze zawodniczki grały do końca bardzo ambitnie i zdaniem opiekunki pani Marty Czapli rozegrały najlepsze spotkanie tego dnia. Wyżej notowane, grające w II lidze przeciwniczki, nie miały łatwej przeprawy ale ostatecznie zwyciężyły 17:11.

Kolejność turnieju:

I m-ce  -          ZS Reszel

II m-ce-           II LO Giżycko

III m-ce -         ZS Kętrzyn

IV –ce -          IV LO Elbląg

Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została uznana przez organizatorów Karolina Maruszak, ale na uznanie zasługuje też gra Patrycji Sadlińskiej, Pauliny Friszkemut a także grającej w bramce Sary Dombrowskiej, która nie jest na co dzień zawodniczkom.

Musimy na nowo zbudować naszą szkolną reprezentację, aby móc w następnych latach wrócić na fotel lidera w mieście i województwie. Powodzenia!