gallery1 gallery1 gallery1

Od wielu lat przyzwyczajeni jesteśmy to bardzo dobrych wyników naszych reprezentacji w piłce ręcznej. W ubiegłym roku edukację w naszej szkole zakończyły Mistrzynie Polski zawodniczki MKS Truso, które przez trzy lata z sukcesami reprezentowały naszą szkołę zdobywając tytuły mistrzowskie.

Trudne zadanie w tym roku czekało naszą mocno odmłodzoną drużynę z której odeszło  aż 8 zawodniczek. Zdobycie złotych medali mocno utrudnić mogły dziewczęta  z ekonomika, w których składzie pozostały medalistki MP. W drodze do finału nasze dziewczyny pokonały. ZSH 13:7, ZSG 20:2, ZST 12:9, ZSH 13:8.

Mecz o I m-ce jak wszyscy przypuszczali rozegrał się pomiędzy IV LO a ZSE . Dwóch bramek zabrakło naszym dziewczynom do obrony tytułu mistrzowskiego, który miejmy nadzieję na krótko powędrowała do ZSE. Mecz zakończył się wynikiem 11:12.

KOLEJNOŚĆ ZAWODÓW

I M-CE           ZSE

II M-CE         IVLO

III M-CE         ZSH

IV M-CE         ZST

V M-CE          ZSM

Skład reprezentacji: KAROLINA MARUSZAK, ALEKSANDRA PLIŚ, PATRTYCJA SADLIŃSKA, PAULINA FRISZKEMUT, SANDRA JÓZEFOWSKA, SARA DOMBROWSKA, MONIKA BORCZAK, KAROLINA MOSTOWIEC, PATRYCJA MALEJ, PATRYCJA REICH, AGATA LEWANDOWSKA

Opiekun Marta Czapla

Szczypiorniści IV LO obronili tytuł Mistrzów Elbląga i po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi w mieście i miejmy nadzieję nie tylko. Eliminacje chłopaki przebrnęli bardzo gładko, nie pozwalając rywalom na zdobycie nawet 6 bramek. Wyniki spotkań:

IV LO             -          VLO                22:4

IV LO             -          ZSZ Nr1          17:5

IV LO             -          ZSTH              19:3

Faza półfinałowa to również dominacja naszej drużyny.

IV LO             -          ZSM                21:10

IVLO              -          II LO               19:12

IVLO              -          ZSIŚiU            17:11

Do turnieju finałowego awansowały ZSIŚiU , I LO, ZSTI, IV LO grające ze sobą systemem „każdy z każdym” Po wygraniu swoich dwóch pierwszych meczy z I LO 17:8 i ZSIŚiU 20:15, spokojni byliśmy o wynik końcowy zawodów. Zdobywając 4 punkty przy jednoczesnej stracie punktów przez ZSTI ostatni mecz był już tylko formalnością. Dobrze znający się  zawodnicy z zespołu klubowego rozegrali przyjazny mecz, bez narażania się na kontuzje, który zakończył się remisem 20:20, dając nam I miejsce w zawodach.

Skład reprezentacji: ŁUKASZ LEWANDOWSKI, KAROL RADECKI, KAROL WĄDOŁOWSKI, MATEUSZ LEŚNIKOWSKI, JACEK KRAWCZYK, MAREK KARNIEWSKI, KRZYSZTOF SZYSZ, MARCIN GAWRON, MICHAŁ  LEWANDOWSKI, KAMIL BOCHEŃSKI. Opiekun Marta Czapla.

Gratulujemy i dziękujemy. Trzymamy kciuki w zawodach na szczeblu wojewódzkim!