Finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt  Finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt  Finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt

22 kwietnia w sali IV LO odbył się finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody rozpoczęły się bardzo miłym akcentem. Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela , w obecności dyrektora IV LO oraz zaproszonych gości,  podziękował złotym medalistkom Mistrzostw Polski juniorek za reprezentowanie naszego województwa na arenie ogólnopolskiej i wręczył im pamiątkowe statuetki.

Niestety nasze złotka w tym dniu prezentowały nienajlepszą formę sportową i niespodziewanie nie udało się obronić mistrzostwa województwa z zeszłego roku.

W pierwszym meczu pokonały wprawdzie II LO Giżycko 10:3, ale mecz stał na bardzo słabym poziomie, a do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Drugi mecz decydujący o I miejscu zaczął się po myśli naszej drużyny. Elblążanki w 6 minucie prowadziły 5:2.Ambitnie grające dziewczęta z ZS Reszel nie dawały za wygraną i doprowadziły do remisu 5:5. Od tego momentu w poczynania naszej drużyny wdał się chaos. Nieskuteczne rzuty dziewczyn z IV LO wykorzystywały w kontrataku przeciwniczki i to one zdobyły mistrzostwo województwa wygrywając ostatecznie 12:10 i sprawiając tym samym ogromną sensację.

Pozostałe wyniki turnieju finałowego:

• II LO Giżycko - ZS Reszel 2:11
  • IV LO E-g - II LO Giżycko 10:3
  • ZSE Elbląg - ZS Reszel 12:19
  • II LO Giżycko - ZSE Elbląg 10:11
  • ZS Reszel - IV LO Elbląg 12:10
  • IV LO Elbląg - ZSE Elbląg 20:6

Kolejność Mistrzostw:

1. ZS Reszel
  2. IV LO Elbląg
  3. ZSE Elbląg
  4. II LO Giżycko
  5. ZS Rozogi

Dziewczyny zagrały w składzie:

Konefał Adrianna, Ocalewicz Ewelina, Szulc Agata, Karwecka Marta, Jesionka Agnieszka, Kochańska Małgorzata, Gnidzińska Joanna, Woronko Marta, Friszkemut Paulina, Maruszak Karolina, opiekun: Marta Czapla

Dziękujemy dziewczętom za reprezentowanie naszej szkoły w zawodach wojewódzkich. Dla większości był to ostatni występ w barwach naszej szkoły. Teraz życzymy powodzenia na maturze i dalszych sukcesów na boiskach Polski.