{multithumb thumb_width=400 thumb_height=270 caption_pos=disabled watermark=0}

Piłka ręczna

Od września planujemy w naszej szkole otwarcie klasy sportowej ze specjalnością piłka ręczna.

W klasie pracować będą nauczyciele z kwalifikacjami trenerskimi i dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą uzdolnioną sportowo. Nauka odbywać się będzie według specjalnie przygotowanego programu nauczania opracowanego przez Polski Związek Piłki Ręcznej.

mt_gallery: Piłka ręczna

W środę 17.02 odbył się w naszej szkole finał regionu II województwa warmińsko- mazurskiego w piłce ręcznej chłopców. Nasza szkolna reprezentacja po kilku latach nieobecności w finałach wojewódzkich bez problemu awansowała do najlepszej czwórki, pokonując ZS z Iławy 23:14 oraz lokalnego rywala ZSTI 25:17 (czwarta drużyna z LO w Działdowie nie stawiła się na zawodach).

mt_gallery: Piłka Ręczna

W Elblągu odbył się Memoriał im. Mieczysława Pleśniaka w piłce ręcznej juniorów młodszych. Pan Mieczysław należał do najlepszych trenerów w kraju, a w swojej długiej karierze pedagogicznej wychował wielu reprezentantów, zdobywców medali mistrzostw na arenie międzynarodowej.

mt_gallery: Piłka ręczna

Podwójnym sukcesem zakończył się udział szkolnych zespołów piłki ręcznej w elbląskiej Licealiadzie. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze, zdobywając tytuły Mistrzów Elbląga w piłce ręcznej w sezonie 2015/2016.

mt_gallery: Sport

W stolicy Warmii i Mazur odbył się ogólnopolski turniej piłki ręcznej juniorów młodszych Olsztyn Cup. Impreza otwierała cykl promocyjnych turniejów młodzieżowych poprzedzających Mistrzostwa Europy mężczyzn (styczeń 2016).