Absolwentka klasy sportowej z roku 2009, absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie pracownik Uniwersytetu Gdańskiego.

Paulina Luksa Paulina Luksa Paulina Luksa

Czasy licealne wspominam jako jeden z najszczęśliwszych okresów w moim życiu. Razem z czterema koleżankami podjęłyśmy decyzję o przeprowadzce z Mrągowa do Elbląga, ze względu na chęć kontynowania naszej przygody z piłką ręczną. Trenowałyśmy pod okiem pana Jerzego Ringwelskiego, ówczesnego nauczyciela IV Liceum. To właśnie pan profesor pomógł nam w wyborze szkoły i zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu.

Nasza klasa była bardzo zgrana. Mam mnóstwo niesamowitych wspomnień, nie tylko z zajęć, ale także z obozów sportowych. Niektóre przyjaźnie trwają do dzisiaj . Prowadzący zawsze okazywali nam, sportowcom, wsparcie, a z nauczycielami wychowania fizycznego łączyła nas szczególna więź, wręcz przyjacielska. Po maturze bez problemu dostałam się na studia do gdańskiej AWFiS, a także na wydział ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego i to tam zdecydowałam się kontynuować naukę. Udało mi się pogodzić studiowanie z działalnością akademicką i trenowaniem w drużynie uniwersyteckiej , z którą zdobyłam wiele medali na Akademickich Mistrzostwa Polski .

Obecnie pracuję na Uniwersytecie Gdańskim i dalej amatorsko trenuję piłkę ręczną. Od matury minęło już 8 lat, ale często wracam myślami do czasów szkolnych. Gdyby tylko można było cofnąć czas, na pewno wybrałabym Elbląg i IV LO jeszcze raz. Pozdrawiam całe grono pedagogiczne i moją klasę.

Zachęcam do nauki w IV LO !