Absolwentka z 2009 roku, zawodniczka zespołu Energa AZS Koszalin ekstraklasy w piłce ręcznej, studentka oligofrenopedagogiki na Politechnice Koszalińskiej

Marta Wiercioch - Miecznikowska Marta Wiercioch - Miecznikowska Marta Wiercioch - Miecznikowska

Od zawsze wiedziałam, że sport będzie w moim życiu najważniejszy, dlatego wybór szkoły, w której mogłam rozwijać swoje umiejętności, nie był przypadkowy. Kiedy rozpoczynałam naukę w IV LO, byłam już zawodniczką ekstraklasowej drużyny i młodzieżową reprezentantką, a możliwość pogodzenia nauki ze sportem stworzyła mi kadra pedagogiczna, która była znakomicie przygotowana do współpracy z młodym sportowcem.

Lata spędzone w IV liceum to niezapomniany czas. Poznałam tam ciekawych ludzi, o których nigdy nie zapomnę. Z ogromnym sentymentem i z wielką sympatią po dziś dzień wspominam wielu wspaniałych nauczycieli. Doświadczenia zdobyte w tej szkole pozwoliły mi ukształtować mój charakter.

Nauczyciele włożyli bardzo dużo wysiłku, żeby dobrze przygotować nas do egzaminów dojrzałości, dlatego wyniki były zadowalające. Po maturze zaczęłam studia licencjackie na PWSZ w Elblągu, kierunek edukacja wczesnoszkolna, jako drugą specjalizację wybrałam terapię pedagogiczną. Obecnie studiuję oligofrenopedagogikę na Politechnice Koszalińskiej. Praca z dziećmi przynosi mi ogromną satysfakcję. Jestem również zawodniczką zespołu Energa AZS Koszalin.

Swojemu 6- letniemu synkowi staram się dać jak najwięcej wskazówek, które pomogą mu w przyszłości realizować marzenia i najwyżej postawione przez niego cele. Bycie sportowcem i wartościowym człowiekiem jest bardzo cenne. Z tego miejsca dziękuję kadrze pedagogicznej IV Liceum za pomoc i współpracę. Życzę powodzenia w doskonaleniu kolejnych pokoleń młodych ludzi pragnących realizować swoje pasje.