Absolwentka klasy sportowej z 2008 roku, trener koszykówki w UKS 7 Sopot, trener asystent Kadry Pomorza, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

Joanna_Kowalska Joanna_Kowalska Joanna_Kowalska

Kończąc gimnazjum, nie miałam najmniejszych wątpliwości, jakie liceum wybiorę. Mimo że dostałam się do I i II LO, wiedziałam, że pierwszego września rozpocznę naukę w szkole, która najlepiej przygotuje mnie do studiowania na AWFiS w Gdańsku. Od zawsze wiedziałam, kim chcę zostać. Przygoda w IV LO utwierdziła mnie w tym przekonaniu.

Nasza klasa była dość charakterna. Nie było dnia, żeby nie wydarzyło się coś zabawnego. Spośród 3 lat nauki, najlepiej wspominam czas wspólnie spędzony na wycieczkach, spotkaniach poza szkołą, na obozach. Mimo naszych mocnych temperamentów, tworzyliśmy bardzo zgrany zespół. Lata spędzone w IV LO to był na prawdę bardzo pożytecznie wykorzystany czas!

Bardzo dziękuję nauczycielom, którzy doskonale przygotowali mnie do testów na AWF. Na studnia dostałam się bez problemu. Lekcje pływania, judo, gimnastyka, piłka ręczna w IV Liceum usprawniły moje, ukierunkowane od zawsze na jedną dyscyplinę ciało.

Maturę zdałam z zadowalającym wynikiem. Z przedmiotów, na których szczególnie mi zależało, uzyskałam wynik powyżej średniej krajowej. To również ukłon w stronę nauczycieli, którzy wielokrotnie poświęcali mi czas nie tylko na zajęciach, ale również wtedy, gdy tego potrzebowałam.

Teraz sama jestem nauczycielem, trenerem, wychowawcą i pedagogiem. Wiem, jak ważne jest podejście do uczniów i atmosfera, w której osiąga się wyżyny. Na szczęście miałam od kogo czerpać i mogę się teraz wzorować na tych nauczycielach, którzy byli dla mnie autorytetami.