Konkurs Recytatorski Poezji Francuskiej  Konkurs Recytatorski Poezji Francuskiej  Konkurs Recytatorski Poezji Francuskiej

Dnia 26 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Francuskiej oraz I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Francuskiej.
W konkursie wzięli udział uczniowie elbląskich szkół ogólnokształcących i gimnazjaliści Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Ogółem zaprezentowało się 16 osób.

Jury w składzie: pani Jadwiga Hryniewicz - przewodnicząca, pani Zofia Margol i pani Helena Kruk oceniały zmagania artystyczne wszystkich uczestników biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wymowę, zapamiętanie tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano Darii Żmuda - uczennicy I LO za wiersz pt. "Claire de lune" Paula Verlaine’a;
II i III miejsca przypadły reprezentantkom naszego Liceum: Wiktorii Matlińskiej za wiersz G. Apollinaire’a "Le Pont Mirabeau” oraz Agnieszce Murkowskiej za wiersz J. Preverta "Pour toi mon amour”. Obydwie uczennice są pierwszoklasistkami.

W kategorii szkół gimnazjalnych przyznano:
I miejsce Oktawii Jonakowskiej z ZPSM za wiersz T.Gautier "J’ai dans mon coeur"
II miejsce Alicji Bem z ZPSM za wiersz J. Preverta "Pour toi mon amour”
III miejsce Weronice Glaubert z ZPSM za wiersz J. Preverta „Dejeuner du matin”

W kategorii piosenki jury przyznało:
I nagrodę Patrycji Laskowskiej z I LO za utwór z repertuaru Indili „ S.O.S”
II nagrodę Dominikowi Blochowi z I LO za wykonanie piosenki z repertuaru J. Dassin „Et si tu n’existais pas”
III nagrodę Katarzynie Stankiewicz z PZSM za piosenkę F. Hardy „Le temps d’amour”

Przewodnicząca jury, Pani Jadwiga Hryniewicz złożyła serdeczne gratulacje wszystkim wykonawcom podkreślając, że poziom wykonywanych utworów jest z roku na rok coraz wyższy i zachęciła do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Fundatorami nagród rzeczowych dla wszystkich laureatów konkursu była Rada Rodziców przy I LO w Elblągu oraz Pan Tomasz Pawlik – prezes LECLERC w Elblągu.