Rozpoczęto procedurę likwidacji stowarzyszenia WiDOK

Podaje się do publicznej wiadomości, że w dniu 27 maja 2015 roku Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Wiedza i Doświadczenie OK z siedzibą w Elblągu ul. H. Sienkiewicza 4 KRS 0000380199 podjęło uchwałę nr 2/2015 w sprawie likwidacji stowarzyszenia. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Olsztynie VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 9 lipca 2015 sygnatura sprawy OL.VIII NS-REJ.KRS/008454/15/196 Stowarzyszenie jest w stanie likwidacji.

Roszczenia wobec likwidującego się stowarzyszenia można składać do likwidatorów stowarzyszenia Lidii Nawrockiej i Sylwestra Stanickiego, ul. H. Sienkiewicza 4 Elbląg 82-300 tel. 55 6258940 do dnia 10 września 2015.

Stowarzyszenie „WiDOK” powstało w 2011 roku w celu wspierania edukacji ekologiczno-przyrodniczej dzieci i młodzieży szkół z naszego regionu. Pod swoją opieką ma funkcjonujące już od kilku lat elbląskie „Experimentarium”, a w jego ramach laboratoria: informatyki i robotyki, fizyki i nowopowstające przyrodnicze.

Założycielami tej organizacji są doświadczeni nauczyciele pracujący ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i uczniami elbląskiego IV Liceum Ogólnokształcącego. Chcemy dzielić się naszą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem ze wszystkimi, którym bliska jest idea poznawania, podziwiania oraz ochrony otaczającej nas przyrody. Oferujemy profesjonalne, ciekawe zajęcia przyrodnicze, które prowadzone są metodami poznawczymi dostosowanymi do możliwości określonej grupy wiekowej. Proponowane przez nas uczniom obserwacje i doświadczenia są ciekawym uzupełnieniem oferty edukacyjnej szkół, a dzięki szkolnemu ogrodowi botanicznemu możliwy będzie bezpośredni kontakt dzieci i młodzieży z żywymi okazami roślin różnych siedlisk.

Organizujemy także spotkania w formie wykładów akademickich połączonych z dyskusją, prowadzonych przez naukowców z uczelni wyższych spoza Elbląga. Taka forma obcowania z nauką to możliwość zdobycia wiedzy, która wykracza poza podręczniki szkolne i jest szczególnie polecana uczniom, którzy planują zdawać maturę z biologii czy geografii z zakresu rozszerzonego i studiować w przyszłości na kierunkach medycznych lub przyrodniczych. To również sposób na ograniczenie wydatków związanych z wyjazdami uczniów do miast uniwersyteckich, które proponują tego rodzaju zajęcia.

logo_widok_duze_kol stowarzyszenie

Statut Stowarzyszenia WiDOK

> doc pdf <

Dane adresowe:

Przewodniczący Stowarzyszenia dr Sylwester Stanicki

Wiceprzewodniczący dr Lidia Nawrocka

Sekretarz mgr Anna Bazylczyk

Skarbnik mgr Wioletta Antosiak

Stowarzyszenie Wiedza i Doświadczenie OK.

ul. H. Sienkiewicza 4, 82-300 Elbląg

tel. 55/625 89 40