mt_gallery: Jak prowadzić zdrowy tryb życia

O zdrowym stylu życia jest w naszym kraju coraz głośniej. Dużo się mówi o zdrowej diecie, aktywności fizycznej czy szkodliwości używek. Zdrowy styl życia to jednak nie tylko dbanie o nasze ciało i organizm, to coś znacznie więcej.

Pojęcie zdrowego stylu życia zagościło na świecie w 1947 roku, kiedy to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), podała definicję zdrowia człowieka jako równowagę pomiędzy sferami: fizyczną, umysłową i społeczna. Wcześniej zdrowie określano tylko jako brak choroby. Od tego momentu w Stanach Zjednoczonych zaczął rozwijać się ruch „Dobrego Samopoczucia”, znany dziś jako wellness.

mt_gallery: Festyn

13 maja 2015 roku z okazji obchodów Dnia Ochrony Środowiska odbył się w naszej szkole Festyn Zdrowia. Głównym celem imprezy była popularyzacja idei zdrowego stylu życia, a jego przedmiotem promocja zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej. Według Platona zdrowie to m.in. "funkcja doskonalenia stylu życia oraz kulturowej relatywizacji diety". Ten znamienity filozof dostrzegał w swych rozważaniach, że wpływ na omawiane zagadnienia ma także sam człowiek, jego świadomość co do własnych możliwości kształtowania swojej zdrowotności.

mt_gallery: Ćwiczyć każdy może...

W ramach promocji zdrowego stylu życia i realizacji projektu edukacyjnego "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej" wykorzystaliśmy techniki multimedialne, aby pokazać młodzieży, że sport to również kształtowanie charakteru i silnej woli.

Prezentacja na temat zdrowego trybu życia przygotowana przez  Adriannę Stępień  i Klaudię Zdaniukiewicz z klasy II D.

>>> Prezentacja <<<

mt_gallery: Festyn zdrowia

24 kwietnia 2014 roku z okazji obchodów Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole Festyn Zdrowia. Celem organizowanej imprezy była popularyzacja idei zdrowego stylu życia głównie pod kątem właściwego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Od lat obserwuje się niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych.

Zajęcia z judo to nie tylko poznawanie technik związanych z tym sportem. Judo rozwija samodyscyplinę i szacunek dla siebie i innych.  Zapewnia środki do nauki pewność siebie, koncentracji jak również koordynację ruchową, moc i elastyczność. Judo daje trenującemu skuteczny system samoobrony w razie potrzeby. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z tych atrakcyjnych zajęć. Poniżej lekcja klasy IF.

Scenariusz zajęć

Jak ważna jest rola ruchu i aktywności fizycznej aby prowadzić zdrowy tryb życia wiedzą uczniowie naszej szkoły, którzy podczas zajęć wychowania fizycznego mają możliwość nauki nie tylko pływania ale również podstaw udzielania pierwszej pomocy tonącemu. Prezentujemy lekcję pływania,której tematem jest pływanie jako forma aktywności ruchowej oraz doskonalenie pływania stylem klasycznym i holowania tonącego.

Scenariusz zajęć