Korrida Korrida Korrida

Jak co roku, „Korrida" zachęca do troski o higienę języka. Mówmy i piszmy po polsku!
Na korytarzu szkoły pojawiły się stworzone przez uczniów „Historie najeżone" (pułapkami ortograficznymi, oczywiście). Zachęcamy do lektury, bo opowieści o żądnym żony Grzegorzu, perypetiach muchomorka Ildefonsa, przerażającym chirurgu ze Zgierza i wiele innych - są i straszne, i zabawne, i pouczające.
A dla ambitnych - konkurs. Załączone zdjęcia to fragmenty wspomnianych wyżej historii. Każde oznaczone jest literą. Zadanie polega na odnalezieniu na korytarzu opowiadania, z którego pochodzi fragment, dopisaniu do litery oznaczającej cytat - numeru tego opowiadania i jak najszybszym dostarczeniu kartki z poprawnymi odpowiedziami do swojej polonistki. Wśród uczniów, którzy zrobią to do 5.01.2017 - rozlosowane zostaną nagrody.