mt_gallery: Uczeń zdolny w programach szkolenia sportowego

W Elblągu odbyła się kursokonferencja metodyczna dla nauczycieli wychowania fizycznego - Uczeń zdolny w programach szkolenia sportowego ( piłka ręczna OSPR, piłka nożna). W głównych rolach wystąpili w niej uczniowie naszej szkoły. Uczennice klasy Ic i II c wzięły udział w lekcji pokazowej prowadzonej przez trenera Grzegorza Czaplę, natomiast chłopcy z klasy IB uczestniczyli w treningu motorycznym prowadzonym przez trenera Karola Przybyłę.
Była to doskonała promocja naszej szkoły, a także dwóch wiodących w Elblągu dyscyplin sportu : piłki nożnej i piłki ręcznej
Dziękujemy naszym zdolnym uczniom. Niejeden nauczyciel biorący udział w konferencji pewnie chciałby prowadzić zajęcia w takich klasach.

mt_gallery: Konsultacje makroregionalne

Od 2 do 5 listopada w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS OPO w Cetniewie odbyły się konsultacje makroregionalne dla zawodników Ośrodków Szkolenia w piłce ręcznej z czterech województw. Nasze województwo, a zarazem IV LO, reprezentowali: Ilona Rogowska, Szymon Heyda, Marcin Pecyna, Joachim Kowalkowski z klasy Ic oraz Aleksandra Bałdyga, Adrianna Wasiak, Marta Zalewska, Aleksandra Załuska, Cezary Bartnicki, Dominik Jaworski z klasy IIC
Zawodnicy mieli okazję uczestniczyć w treningach prowadzonych przez czterech trenerów, w zajęciach z fizjoterapeutą oraz w wykładach dotyczących odżywiania i suplementacji . Miejmy nadzieję, że konfrontacja i wspólne zajęcia z kolegami i koleżankami z innych miast to nowe doświadczenie , które zaowocuje również na parkiecie podczas gry.

Zawodnicy oraz zawodniczki KS Meble Wójcik i EKS Start polecają klasę sportową o specjalności piłka ręczna! Zapraszamy do obejrzenia filmów.

<<<

mt_gallery: OSPR

Związek piłki ręcznej w Polsce rozpoczął od 1 września 2015 roku realizację projektu rozwoju piłki ręcznej w Polsce pod nazwą OSPR  - Ośrodki Szkolenia w piłce ręcznej. Projekt ten jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, fundacją PGNiG  im. Ignacego Łukasiewicza oraz Jednostkami Samorządu Terytorialnego.
Od  września 2016 roku ośrodki powstaną również w Elblągu. Szkoły objęte szkoleniem to SP nr 9, Gimnazjum nr 1 oraz IV Liceum Ogólnokształcące.
Warunkiem przystąpienia szkoły do OSPR jest posiadanie klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.