flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Festyn zdrowia

 Festyn  Festyn  Festyn

13 maja 2015 roku z okazji obchodów Dnia Ochrony Środowiska odbył się w naszej szkole Festyn Zdrowia. Głównym celem imprezy była popularyzacja idei zdrowego stylu życia, a jego przedmiotem promocja zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej. Według Platona zdrowie to m.in. "funkcja doskonalenia stylu życia oraz kulturowej relatywizacji diety". Ten znamienity filozof dostrzegał w swych rozważaniach, że wpływ na omawiane zagadnienia ma także sam człowiek, jego świadomość co do własnych możliwości kształtowania swojej zdrowotności.

Idąc z duchem myśli przewodniej tego wielkiego myśliciela, motywując społeczność szkolną do zmiany złych nawyków żywieniowych i wzmożenia aktywności fizycznej, przygotowano szereg atrakcji.

Udział w festynie wzięły klasy Ic, IIe z naszej szkoły oraz klasa I b z V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Uczniowie klasy I d oraz I c przygotowali bardzo obrazowy pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnikom zaproponowano udział w kalamburach, w których motywem przewodnim było zdrowie. Niewątpliwą atrakcję stanowiła możliwość wypróbowania swych sił na ściance wspinaczkowej, udostępnionej przez firmę „Wspinalnia”. Nagrodą za wysiłek były zebrane na ściance papierowe imitacje zdrowej żywności. Za zebraną "zdrową żywność" uczestnicy wspinaczki mogli odebrać nagrody. Młodzież wzięła udział w konkursie praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów zdrowych kanapek z produktów regionalnych i ekologicznych; jak najmniej przetworzonych. Największą atrakcją w konkursie okazały się jednak nie zdobyte nagrody, ale możliwość zjedzenia tak wspaniałych kanapek, które z wielką determinacją udało się uczestnikom zachować do końca trwania konkursu. Festyn Zdrowia w sposób ciekawy i przystępny dla młodzieży propagował właściwy styl życia. Puchar Zdrowia za zebrane w zmaganiach punkty z rąk Pana Dyrektora, dra Sylwestra Stanickiego, odebrała klasa II e.

Nasi goście, żegnając się, zadeklarowali chęć uczestnictwa w obchodach Dnia Ochrony Środowiska za rok, co jest dla nas potwierdzeniem, że Festyn wszystkim się podobał.

Góra