Wyjście do ANS  Wyjście do ANS  Wyjście do ANS

W środę 09 listopada klasy humanistyczne (1d i 2a) wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Akademia Praktycznie Stosowana – na Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu". Młodzież uczestniczyła w wykładzie pt. „Sztuka w Architekturze" wygłoszonym przez Marcina Owczarka - studenta architektury i urbanistyki, absolwenta IV Liceum Ogólnoksztacącego.

Licznie zebranych gości przywitała Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska, jednocześnie zapraszając do Galerii „Filar Sztuki" na zwiedzanie wystawy, której autorem jest Marcin Owczarek.

Podczas wykładu uczniowie mogli zobaczyć projekty architektoniczne oraz trójwymiarowe wizualizacje. Dowiedzieli się, w jaki sposób prelegent planuje przebudowę infrastruktury miejskiej, a także jakie zastosowania proekologiczne wykorzystuje podczas swojej pracy.
Po wykładzie uczestnicy odwiedzili Galerię „Filar Sztuki".

Kolejne spotkania w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej już wkrótce.