W roku szkolnym 2016/2017 nasze liceum przystąpiło do projektu mającego na celu uzyskanie Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu", przyznawanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju. Dokładne informacje o regulaminie przyznania szkole Certyfikatu znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

W skład zespołu koordynującego wchodzą koordynator - Małgorzata Mularska

Członkowie - Agnieszka Borowiecka
Małgorzata Gabryś
Jolanta Bilska- Rydzińska
Paulina Żuralska
Wiktoria Sudomierska –uczennica z klasy II d
Dominika Wojtas – uczennica z klasy I a

Nie znaczy to, że dopiero teraz społeczność szkoły zainteresowała się tematyką kształtującą i promującą postawy patriotyczne. Co roku upamiętniamy najważniejsze dla Polski wydarzenia , poznajemy historię i piękno naszego regionu. Dbamy o tradycje IV Liceum Ogólnokształcącego i wartości, które przekazywane są kolejnym uczniom naszej szkoły. Zabiegi o uzyskanie certyfikatu pozwolą nam na uporządkowanie, zebranie i ocenienie naszych działań.
W zakładce „ Szkoła Wierna Dziedzictwu" umieszczane i opisane będą działania podejmowane w tym roku szkolnym, a także te ważniejsze, które były realizowane w ubiegłych latach.