ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3 ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3 ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3

W ramach Światowego Dnia Książki, który obchodzony był 23.04.2024 r., uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego mieli przyjemność czytać fragmenty książki młodszym uczniom z SSP 3. Dzieci z SSP3 wysłuchały opowiadania o pierwszej zagubionej skarpetce ze zbioru opowiadań „Niesamowite przygody 10 skarpetek". Nasi licealiści dołożyli wszelkich starań, by w młodszych kolegach zaszczepić pasję do czytania i dać dobry przykład. Czytanie na głos wzbogaca słownictwo i wyobraźnię, uczy uważnego słuchania, rozwija zdolność koncentracji uwagi, rozbudza ciekawość poznawczą. Autorytet starszych kolegów z pewnością pozytywnie wpłynie na statystyki odwiedzin w bibliotece i mamy nadzieję, że taka tendencja utrzyma się w przyszłości.

 22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO 22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO 22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny dla klas pierwszych. Spotkanie miało na celu wspólną zabawę, w czasie której została wyłoniona klasa najlepsza w dziedzinie ekologii. Dla zwycięzców przygotowane zostały dyplomy oraz nagrody.
Naszymi ekspertami w dziedzinie ekologii została klasa 1a.

Samorząd Uczniowski

08.03.2024 r. z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn odbył się w naszej szkole konkurs Miss i Mistera szkoły zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każda z klas wystawiła po dwóch kandydatów. Wybory prowadziły: Wiktoria Charyton i Martyna Bułak z klasy 3 a.
W rolę Jury wcielili się:

 • Pani dyrektor Hanna Szuszkiewicz
 • Pan Arnold Goliszewski
 • Pani Wiktoria Sudomierska
 • Pani Agata Tollak – Szczech

Wybieg pękał w szwach od ilości wymyślnych kreacji sportowych oraz wieczorowych. Kandydaci przystępowali do wielu konkurencji, m.in.: autoprezentacja, odpowiedzi na zawiłe pytania, wiedza o klasie, czesanie warkocza przez Panów i wykonywanie makijażu przez Panie. W pocie czoła kamerzyści próbowali ująć to, co działo się na parkiecie naszej sali, oczywiście sprostali zadaniu nagrywając nasze show.
W drodze głosowania uczniów:

 • Miss Publiczności została Weronika Iwanicka z klasy 3c,
 • Misterem Publiczności został Oskar Błaszkiewicz z klasy 2c.

Od początku było ciekawie, a pod koniec, podczas wyboru Miss i Mistera emocje sięgnęły zenitu. Po dłuższej naradzie nasze szanowne Jury zadecydowało, że:

 • Miss IV LO została Jula Wilkiewicz z klasy 2e
 • Misterem IV LO został Oskar Błaszkiewicz z klasy 2c.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców IV LO. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.
Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli poczuć te emocje.

Samorząd Uczniowski

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego IV LO i jego opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.
Każdy w tym magicznym dniu mógł poczuć się wyjątkowo, wchodząc do szkoły po czerwonym dywanie.
Jak zawsze młodzież IV LO spisała się na medal.

Samorząd Uczniowski