22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO  22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO  22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny dla klas pierwszych. Spotkanie miało na celu wspólną zabawę, w czasie której została wyłoniona klasa najlepsza w dziedzinie ekologii. Dla zwycięzców przygotowane zostały dyplomy oraz nagrody.
Naszymi ekspertami w dziedzinie ekologii została klasa 1a.

Samorząd Uczniowski

08.03.2024 r. z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn odbył się w naszej szkole konkurs Miss i Mistera szkoły zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każda z klas wystawiła po dwóch kandydatów. Wybory prowadziły: Wiktoria Charyton i Martyna Bułak z klasy 3 a.
W rolę Jury wcielili się:

• Pani dyrektor Hanna Szuszkiewicz
  • Pan Arnold Goliszewski
  • Pani Wiktoria Sudomierska
  • Pani Agata Tollak – Szczech

Wybieg pękał w szwach od ilości wymyślnych kreacji sportowych oraz wieczorowych. Kandydaci przystępowali do wielu konkurencji, m.in.: autoprezentacja, odpowiedzi na zawiłe pytania, wiedza o klasie, czesanie warkocza przez Panów i wykonywanie makijażu przez Panie. W pocie czoła kamerzyści próbowali ująć to, co działo się na parkiecie naszej sali, oczywiście sprostali zadaniu nagrywając nasze show.
W drodze głosowania uczniów:

• Miss Publiczności została Weronika Iwanicka z klasy 3c,
  • Misterem Publiczności został Oskar Błaszkiewicz z klasy 2c.

Od początku było ciekawie, a pod koniec, podczas wyboru Miss i Mistera emocje sięgnęły zenitu. Po dłuższej naradzie nasze szanowne Jury zadecydowało, że:

• Miss IV LO została Jula Wilkiewicz z klasy 2e
  • Misterem IV LO został Oskar Błaszkiewicz z klasy 2c.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców IV LO. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.
Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli poczuć te emocje.

Samorząd Uczniowski

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego IV LO i jego opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.
Każdy w tym magicznym dniu mógł poczuć się wyjątkowo, wchodząc do szkoły po czerwonym dywanie.
Jak zawsze młodzież IV LO spisała się na medal.

Samorząd Uczniowski

TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY  TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY  TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY

We wtorek (19 grudnia 2023 r.) w hali IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozegrany został pierwszy Mikołajkowo – Sportowy turniej charytatywny.
Od rana w hali "czwórki" było gwarno. Młodzież Samorządu Uczniowskiego przygotowała zawody na wesoło. W zawodach brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich, a pozostali koledzy i koleżanki kibicowali im, oglądając ich zmagania.
Drużyny były mieszane, dzięki czemu uczniowie zarówno z klas sportowych, jak i integracyjnych bardzo się zgrali, walcząc o wygraną wspólnymi siłami.
Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, m.in.: brali udział w hulahopowej olimpiadzie, z książką na głowie pokonywali tor przeszkód, rywalizowali w przeciąganiu liny, sprawdzali swoją szybkość i stabilność, bawili się w ogonkowego berka. Oprócz wykazania się w sporcie, niektóre konkurencje wymagały pomysłowości i znajomości zasad języka polskiego, np. stworzenie rymowanej, świątecznej kartki z życzeniami.
Turniej uświetniły pokazy Naszych niezastąpionych uczniów: pokazy judo: Zuzia Młocicka, Gabrysia Czachorowska, Kuba Hulewicz, Tymek Lic, Filip Poręba, Nikodem Sowa; pokaz tańca: Hania Paczkowska; pokaz jazdy na monocyklu: Martyna Sarnowska.
Zawody nie odbyłyby się bez Naszych wspaniałych uczniów, czuwających nad muzyką: Mateusz Bryl i Szymon Zaręba - serdecznie Wam dziękujemy!.
Dochód turnieju trafi na leczenie naszych wspaniałych nauczycielek, zmagających się z chorobą nowotworową – Pani Anety i Pani Ani.