flag-enflag-deflag-ruflag-fr

„Rośliny polskiej niepodległości". Takiej GRY jeszcze nie było!

 Rośliny polskiej niepodległości Rośliny polskiej niepodległości Rośliny polskiej niepodległości

W piątek 12 października 2018 r. IV LO stało się miejscem nietypowej edukacyjnej gry miejskiej. Polska przyroda była świadkiem dziejów naszego kraju, dlatego nasza GRA EDUKACYJNA „Rośliny polskiej niepodległości" połączyła wiedzę przyrodniczą i historyczną. W pierwszym etapie zabawy uczestnicy GRY mieli rozszyfrować nazwy 10 roślin, a potem odnaleźć te rośliny w Ogrodzie Dydaktycznym oraz wokół budynku szkoły. Następnie na graczy czekały wyzwania historyczne, połączone z zagadkami logicznymi i praktycznymi. Na wykonanie wszystkich zadań trzyosobowe drużyny uczniów z elbląskich gimnazjów miały 100 minut, ponieważ tegorocznej I edycji GRY przyświecało hasło „ 100 minut na 100-lecie niepodległości" . Różnorodność zadań, dynamiczne tempo GRY i piękna polska złota jesień, zapewniły dobrą zabawę i wiele wrażeń.

W Grze udział wzięło 8 zespołów gimnazjalistów, reprezentujących sześć elbląskich szkół : Gimnazjum Nr 6; III Liceum Ogólnokształcące ( Gimnazjum Nr 9); Zespół Szkół Zawodowych Nr 1; Zespół Szkół Ogólnokształcących; Szkołę Podstawową Nr 25 oraz Sportową Szkołę Podstawową Nr 3. Wszystkie drużyny podczas GRY miały swoich opiekunów, którymi byli uczniowie klasy 2a i 3a IV LO.

Zwycięzcami rywalizacji zostały zespoły :

I miejsce – drużyna III LO ( Gimnazjum Nr 9)

 • Wiktoria Begej
 • Dobrosława Damrath
 • Paulina Szczygieł

II miejsce – drużyna Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3

 • Sebastian Brzuziewski
 • Tymoteusz Giza
 • Igor Opęchowski

III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej Nr 25

 • Julia Grzelak
 • Jan Tucholski
 • Alicja Zamojska

Za wiedzę i zaangażowanie członkowie zwycięskich drużyn zostali nagrodzeni kartami podarunkowymi do księgarni. Nagrody ufundował Prezydent Miasta Elbląga.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a nagrodzonym drużynom GRATULUJEMY!

Góra