Spotkanie wigilijne 2012  Spotkanie wigilijne 2012  Spotkanie wigilijne 2012

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, 12 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie nauczycieli należących do Klubu „Retro” przy IV Liceum Ogólnokształcącym. Miłą niespodziankę przygotowała nam Dyrekcja Szkoły. Otóż dyr.  Sylwester Stanicki  wraz z dyr. Wiolettą Antosiak przyszli z ogromnym tortem i piękną nową Kroniką. Uhonorowano w ten sposób 5-cio lecie istnienia naszego Klubu. Jak przypomniał pan Dyrektor - 18 listopada 2007 r. na Radzie Pedagogicznej podjęto uchwałę o powołaniu Klubu „Retro” zrzeszającym emerytowanych nauczycieli z byłych szkół:  Studium Wychowania Przedszkolnego, Studium Nauczycielskiego i obecnego IV Liceum Ogólnokształcącego. Byliśmy usatysfakcjonowani a jednocześnie wzruszeni pamięcią młodszego pokolenia pedagogów o nas starszych „belfrach”.

Aktualnie Klub liczy 43 członków. Jeszcze niedawno było nas 46 osób. W tym roku pożegnaliśmy trzech wspaniałych nauczycieli: mgr Danutę Konopkę - nauczycielkę języka polskiego i naszego nieodżałowanego kronikarza, mgr Alinę Demkowicz - świetną nauczycielkę języka rosyjskiego i mgr Stanisława Przybycienia, który w latach 1973 – 1984 był dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego, a w naszej szkole świetnym nauczycielem fizyki i przysposobienia obronnego. Pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Wspominaliśmy wspólnie spędzone lata pracy w Studium i w Liceum. Dzieliliśmy się swoimi radościami i smutkami . Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji o dokonaniach obecnej Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, o ich sukcesach i trudnościach jakie przezwyciężają dla dobra młodzieży.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzymy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu IV LO satysfakcji  z pracy oraz pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. Niech te Święta będą okazją do odpoczynku w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół.