Spotkanie przedświąteczne  Spotkanie przedświąteczne  Spotkanie przedświąteczne

7 grudnia 2011 r. członkowie Klubu “Retro“ spotkali się na spotkaniu przedświątecznym. Minęło 4 lata od pierwszego założycielskiego zebrania Klubu “Retro“ zrzeszającego emerytowanych nauczycieli ze Studium Wychowania Przedszkolnego, Studium Nauczycielskiego i IV Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie Klub liczy 46 członków. Wśród nich są również wykładowcy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, wcześniej pracujący w Studium Nauczycielskim i Kolegium Nauczycielskim.

W ciągu 4 lat działalności Klubu odbyło się 13 spotkań towarzyskich, zorganizowano 7 kilkudniowych wycieczek, w tym 1 zagraniczną pn.“Szlakiem zamków Książąt Bawarskich“. Spora grupa nauczycieli uczestniczyła również w wycieczkach do Prowansji i Toskanii, organizowanych przez IV LO.

Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra współpraca z Dyrekcją IV LO. Dyrektor Sylwester Stanicki (wcześniej dyr. Henryk Horbaczewski) wspiera działalność Klubu poprzez dofinansowanie podejmowanych przedsięwzięć, udostępnianie pomieszczeń szkolnych i co jest bardzo ważne - odczuwalną życzliwość dla starszego “stanu nauczycielskiego“.

Zarząd Klubu “Retro“ uzyskał od swoich członków absolutorium. Wybory nowych władz Klubu odbędą się w marcu 2012 r.