flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim

 Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim  Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim  Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim

13 września 2019 r. w liczbie 42 osób wsiedliśmy na statek „„Cyranka" i popłynęliśmy do Buczyńca. Pogoda nam sprzyjała, podziwialiśmy więc uroki jeziora Drużno i jedyne w Europie pochylnie na Kanale Ostródzko- Elbląskim. Z Buczyńca już autokarem rozpoczęliśmy zwiedzanie naszego województwa. Przez Krosno, Ornetę dotarliśmy do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie zwiedziliśmy zamek biskupów warmińskich. Następnie udaliśmy się w dalszą drogę do Olsztyna .Mieliśmy możliwość cofnięcia się w czasie, ponieważ nocowaliśmy w Kortowie, w pięknie położonym nad jeziorem miasteczku studenckim..W następnych dniach czekały na nas same atrakcje. Wysłuchaliśmy koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Zwiedzaliśmy: zamek w Reszlu uznanym za „perłę" Warmii i Mazur, klasztor w Stoczku Klasztornym, miejscu odosobnienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Wilczy Szaniec, tajną kwaterę Hitlera w Gierłoży, Muzeum K. I. Gałczyńskiego, które mieści się w dawnej
leśniczówce Pranie we wsi Krzyże oraz dawny żeński Klasztor Starowierców w Wojnowie.
Uczestniczyliśmy również w spektaklu pt." Więzy rodzinne" wystawionym w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Była to kolejna udana wycieczka, którą zawdzięczamy kol. Krystynie Piotrowskiej. Dziękujemy i liczymy na równie ciekawy wyjazd w następnym roku. Dziękujemy również Pani Dyrektor Kamili Boros za dofinansowanie naszej wycieczki.

Członkowie Klubu Retro

Góra