flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Wycieczka do Zielonej Góry

 Retro  Retro  Retro

W dniach 14-16 września 2018 r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Zielonej Góry.
Po drodze zwiedziliśmy pięknie odrestaurowany zespół pałacowo – parkowy w Rogalinie oraz mogliśmy podziwiać figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Dalsze atrakcje czekały nas w Zielonej Górze, gdzie kończyły się obchody święta wina, które trwały od 8 do 16 września. Obserwowaliśmy barwny korowód winobraniowy, w którym uczestniczyli m.in.: szczudlarze, winiarze, teatry uliczne oraz uczniowie i nauczyciele zielonogórskich szkół . Zwiedziliśmy winnicę "Julia", w której raczyliśmy się świeżym winem. Dalszy ciąg degustacji odbył się w czasie rejsu statkiem po Odrze.
W drodze powrotnej z Zielonej Góry zwiedziliśmy skansen w Ochli, w której mogliśmy zobaczyć piękną i pieczołowicie odtworzoną polską wieś z przełomu XVIII i XIX wieku. W skansenie zgromadzono bardzo dużo zabudowań wiejskich. Poczuliśmy jakby zatrzymał się czas.
Duże wrażenie wywarł na nas drewniany kościół w Klępsku. Ulegliśmy jego czarowi. Nic dziwnego , że w 2017 roku świątynia ta została wpisana na prestiżową listę Pomników Historii.
Za te wszystkie przeżycia dziękujemy naszej Koleżance- Krystynie Piotrowskiej, która kolejny raz była organizatorem wycieczki.
Dziękujemy również p. Dyrektorowi Sylwestrowi Stanickiermu za wsparcie finansowe.

Członkowie Klubu Retro

Góra