Warsztaty Erasmus+  Warsztaty Erasmus+  Warsztaty Erasmus+

Uczniowie biorący udział w programie Erasmus + uczestniczyli w szkoleniu informatycznym, dotyczącym praktycznego wykorzystania programów multimedialnych i graficznych Prezi oraz Canva, z których będą korzystać podczas pobytu we Francji. Prezi jest to oprogramowanie do tworzenia i przedstawiania prezentacji na tzw. wirtualnym płótnie, wykorzystujące platformę Adobe Flash i Adobe AIR, a Canva to prosty, intuicyjny program graficzny dla tych, którzy lubią piękne projekty, ale nie mają czasu albo specjalistycznego oprogramowania do tworzenia projektów graficznych. Na zdjęciach można zobaczyć, jak uczniowie w sposób profesjonalny poradzili sobie w środowisku graficznym tych programów. Zaletą Canva i Prezi jest możliwość wspólnego tworzenia projektów i prezentacji z użytkownikami na całym świecie.

Anna Gerej-Gula