Learning, Applying, Studying Together in Europe

Flagi  Flagi  Flagi

Zapraszamy uczniów naszego liceum do zaangażowania się w projekt Erasmus+. Jeżeli dążysz do poprawienia własnego wizerunku i wzmocnienia swojej pozycji na rynku pracy, chcesz doskonalić znajomość języków obcych i jesteś zainteresowany europejskimi drogami rozwoju, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Erasmus+ ma na celu pomóc uczniom w wyborze kierunku studiów i przygotować ich do obrania drogi zawodowej. Licealiści z niemieckiej, francuskiej i polskiej szkoły zdobędą wiedzę o tym, jakie wymagania rekrutacyjne stawiają w każdym kraju instytucje edukacyjne i wspólnie odkryją różne drogi kształcenia w Europie. Projekt jest także okazją do międzynarodowej integracji i pomaga w podwyższeniu kompetencji językowych oraz przygotowuje do egzaminu jednego z międzynarodowych certyfikatów naukowych. Spotkania i zadania stawiane przed uczestnikami dadzą możliwość rozwoju perspektyw oraz przygotują do życia zawodowego. Program zakończy się stworzeniem przez każdego ucznia własnej teczki aplikacyjnej.
Projekt zakłada spotkania w trzech europejskich miastach i trwa dwa lata: wiosna 2018 – Sittensen, jesień 2018 – Cherbourg, wiosna 2019 – Elbląg. Pierwszy wyjazd i spotkanie uczniów naszej szkoły oraz liceum niemieckiego i francuskiego odbędzie się w okresie od 18 do 24.02.2019 roku. Pierwsze spotkanie nauczycieli odbędzie się w Sittensen w listopadzie 2017 roku.
Wszyscy uczestnicy projektu będą komunikować się w języku angielskim. Liczba uczniów biorących udział w spotkaniach to 20 osób, z których 10 wyjedzie do Niemiec, a 10 do Francji. Biorący udział w programie uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, przygotowujących do udziału w projekcie Erasmus+. Chęć uczestnictwa w programie prosimy zgłaszać do Pań Anity Gańko i Ewy Ankiewicz.

4Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek 25.09 o godz. 10.35 w gabinecie 108.