Jak nie czytam
Dnia 10 czerwca o godz. 10.00 uczniowie całej Polski zbierają się w swoich szkołach w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”, organizowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole”.

W naszym liceum wychodzimy przed budynek szkolny na trzeciej godzinie lekcyjnej. Każda klasa dostaje pudełko kredy i wypełnia wyznaczoną część chodnika tekstami i rysunkami związanymi z książkami i czytaniem. Mogą to być tytuły ulubionych książek, cytaty, rysunki i hasła na temat czytania, komiksy, frazy zbudowane z tytułów książek, i wszystko inne co Wam podpowie wyobraźnia.
Klasa, która wykona najciekawszą prezentację, otrzymuje torbę słodyczy.
Relację z imprezy wraz ze zdjęciami wysyłamy do organizatora, który przewidział następujące nagrody:
główna - książki o wartości 1000 zł (laureat wybierany przez losowanie),
nagroda dodatkowa: czytnik ebooków (nagroda za najciekawszą formę realizacji akcji – przyznawana przez redakcję),
nagroda dodatkowa: czytnik ebooków, za największą liczbę czytelników akcji,
nagrody dodatkowe: Czytnik ebooków za najlepsze zdjęcie z akcji, przyznawana przez redakcję,
30 materiałowych toreb z napisem: „Księżniczka, to od książek”.
10 czerwca będzie również otwarta CZYTELNIA NOWOŚCI w ogródku szkolnym (30 nowych tytułów).
Informacje organizatora na stronie: http://czytamy.org/