Debata Debata

Taki tytuł nosiła debata, która odbyła się 24 lutego 2017 r. w Bibliotece Elbląskiej. Goście zaproszeni do rozmów: Rafał Gruchalski (prowadzenie), Adrianna Adamek-Świechowska, Agnieszka Szczepańska, Aleksandra Buła, Andrzej Kilanowski, Zuzanna Gajewska, Tomasz Gliniecki oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozważali problemy związane z czytaniem. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Bogalecka, Paulina Gumińska, Dominika Kwiatkowska, Paulina Mordal, Natalia Pakulska, Zuzanna Schmidt, Joanna Puchała, Brygida Mech.

Wszyscy zgodzili się, że czytać warto. Dyskusja rozwinęła się, kiedy poruszono temat lektur szkolnych. Młodzież narzekała na nieatrakcyjność książek proponowanych do omówienia w klasach. Dorośli przedstawiali argumenty za utrzymaniem kanonu lektur. A jakie jest Twoje zdanie na poruszane w trakcie debaty zagadnienia? Może chcesz o tym porozmawiać w swojej klasie, zorganizować minidebatę na lekcji wychowawczej? Może warto o tym pomyśleć, bo moda na czytanie zaczyna powoli docierać i do naszego kraju.

Relacje z debaty w elbląskich mediach znajdziesz pod tymi adresami: