ISLDlogo-large

Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To święto ustanowione zostało 17 lat temu i od tamtej pory jest obchodzone na całym świecie. W tym roku świętujemy pod hasłem "Książka to dopiero początek...".
Nasza szkoła już od kilku lat przygotowuje na październik niespodzianki dla czytelników. Oto plan na ten rok, a dokładniej na najbliższą środę:
W środę (26.10.2016 r.) na 4 godzinie lekcyjnej wszyscy nauczyciele będą czytać uczniom przez 10 minut.
Z okazji święta anulowane będą kary za przetrzymanie książek. Zainteresowani czytelnicy proszeni są o zgłoszenie się w bibliotece i dokończenie hasła tegorocznego święta. Uwaga: amnestia obowiązuje tylko w środę!
"Przyłapani" na czytaniu - uczniowie, którzy w środę przyjdą do szkoły z książką, będą częstowani cukierkami przez "agentów" biblioteki krążących po korytarzach.
Październikowe nowości książkowe, w liczbie kilkudziesięciu egzemplarzy, już czekają na czytelników.