flag-enflag-deflag-ruflag-fr

PROJEKT CZYTELNICZY „UN DÍA EN..."

 PROJEKT CZYTELNICZY „UN DÍA EN..."  PROJEKT CZYTELNICZY „UN DÍA EN..."  PROJEKT CZYTELNICZY „UN DÍA EN..."

W październiku uczniowie grup hiszpańskich z klasy IA i IIA aktywnie zaangażowali się w przygotowanie w bibliotece stoiska prezentującego bogaty księgozbiór literatury hiszpańskiej dostępny w naszej szkole.
Inicjatywa powstała w wyniku rozpoczęcia Projektu „Un día en...", którego głównym założeniem jest rozpowszechnienie czytelnictwa wśród młodzieży oraz wzbogacenie sprawności językowych i przybliżenie kultury hiszpańskiej.
W listopadzie we wszystkich grupach hiszpańskich zorganizowana została lekcja w bibliotece, podczas której uczniowie nie tylko mieli możliwość zapoznania się z rozmaitą literaturą z Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej, ale również zachęceni zostali do aktywnego uczestnictwa w Projekcie.
Biorąc pod uwagę różnorodne zainteresowania oraz predyspozycje czytelnicze, każdy uczeń może dokonać samodzielnego wyboru odnośnie książki oraz terminu jej przeczytania (zarówno w języku hiszpańskim, jak również polskim), a następnie zaprezentować ją podczas lekcji według ustalonych kryteriów.
Najbardziej zaangażowana w niniejszy Projekt jest grupa hiszpańska z klasy II A. Uczniowie każdego miesiąca będą czytać w oryginale jeden rozdział z serii sześciu książek zatytułowanych „Un día en: Madrid/ Barcelona/ Salamanca/ Buenos Aires/ Habana/ Málaga". Następnie, podczas lekcji, rozdziały te będą omawiane, a prezentacja ich treści będzie miała formę zarówno mutimedialną, dotyczącą miast tytułowych, jak również dydaktyczną, w formie zadań tematycznych.
Oficjalne zakończenie oraz podsumowanie niniejszego Projektu odbędzie się w dniu święta wywodzącego się z Katalonii (Hiszpanii) - Światowego Dnia Książki - 23 kwietnia 2019 r.
„Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie." Carlos Ruiz Zafón „Gra Anioła"

Czytamy...

 Czytamy...  Czytamy...  Czytamy...

Październik to miesiąc, w którym tradycyjnie jedna godzina lekcyjna w ustalonym dniu, o jednej porze, zaczyna się tak samo we wszystkich klasach: nauczyciele czytają uczniom książki. W tym roku przybliżaliśmy młodzieży nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kolejne nowości książkowe

 Kolejne nowości książkowe  Kolejne nowości książkowe  Kolejne nowości książkowe

Do biblioteki trafiła już ostatnia partia książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki rządowej dotacji powiększyliśmy zbiory biblioteki o 612 woluminów. Przeglądając umieszczone tu okładki książek poznacie ostatnie nabytki.

CZYTAJ ZA DARMO

CZYTAJ ZA DARMO

Ruszyła akcja CZYTAJ.PL 2018. Przez cały listopad możesz CZYTAĆ ZA DARMO.
12 książek dostępnych jest dla Ciebie po zeskanowaniu kodu akcji.
Plakaty z tytułami książek i kodem znajdziesz na korytarzach szkolnych.

Góra