Klaudia Żabińska to nasza ubiegłoroczna absolwentka, która uczęszczała do klasy humanistyczno– integracyjnej. Obecnie przebywa w Londynie, gdzie szkoli się i pracuje jako wizażystka i fotograf.
Oto, jak wspomina naszą szkołę:
Jeśli jeszcze wahacie się, jaką szkołę wybrać, decyzja jest prosta: tylko IV Liceum Ogólnokształcące! Nauczyciele, a wśród nich Anioły, są tylko tam!

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym podejmuje decyzję wpływającą na jego przyszłe losy, kiedy na skrzyżowaniu wielu dróg musi wybrać jedną z nich, nie wiedząc, dokąd ona prowadzi. Wybierając IV Liceum Ogólnokształcące, nigdy bym nie pomyślała, że grono pedagogiczne, które tam poznałam, przywróci mi wiarę w siebie - umiejętności, której musiałam się nauczyć. Aktywna i twórcza postawa nauczycieli pomogła mi przezwyciężyć liczne trudności, które wynikały z mojej choroby. Objawiała się ona dużym problemem z koncentracją, obniżonym nastrojem, wycofaniem i bezsennością. Miałam w sobie dużo wewnętrznego napięcia. Nauczyciele pokazywali mi, że porażki mogą mnie czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni. Oni byli moją siłą napędową, dzięki nim odnalazłam nadzieję i drogę ku zdrowiu.