Absolwentka klasy sportowej z 2010 roku, młodzieżowa reprezentantka kraju w piłce ręcznej, zawodniczka EB Start Elbląg, złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, absolwentka Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku-towaroznawstwo

 Ewelina Ocalewicz  Ewelina Ocalewicz  Ewelina Ocalewicz

"Od 12 roku życia piłka ręczna wypełniała mój każdy dzień, stała się nieodłącznym elementem codziennego życia. Kończąc gimnazjum wiedziałam, gdzie spędzę kolejne 3 lata – w IV Liceum. Nie tylko ze względu na sport, jaki uprawiałam, ale także na dobrą renomę, jeżeli chodzi o poziom nauczania. Mieliśmy bardzo zgraną klasę (profil sportowy o czymś w końcu świadczy), świetną wychowawczynię, która nie tylko potrafiła nas chwalić, ale także ustawić do pionu, kiedy zaszła taka potrzeba. Nauczyciele, choć często wymagający, byli bardzo wyrozumiali – co dla mnie było istotne przy wielu nieobecnościach w szkole ze względu na liczne turnieje oraz występy w reprezentacji Polski. Tutaj chciałabym podkreślić, że szkoła zawsze pomagała i wspierała w realizacji pasji. Pamiętam, kiedy po zdobyciu wraz z koleżankami z klasy (a zarazem i drużyny MKS Truso Elbląg) złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorek, Dyrektor szkoły przywitał nas w swoim gabinecie pięknym tortem i gratulacjami. To było bardzo miłe, a zarazem pokazało, że szkoła interesuje się osiągnięciami swoich uczniów.

Z uśmiechem na twarzy wspominam wszystkie wyjazdy klasowe, wycieczki czy obozy. Poznałam wspaniałych ludzi, z którymi do tej pory się kolegujemy. To był czas nie tylko intensywnej nauki, ale także kształtowania się charakteru. Gdybym mogła, chętnie przeżyłabym czasy licealne jeszcze raz. Choć nie uprawiam już mojej ukochanej dyscypliny, sport nadal jest obecny w moim życiu.
Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim i razem z mężem wychowujemy naszego synka .
Pozdrawiam całe grono pedagogiczne IV Liceum, wychowawczynię Panią Martę Czaplę oraz wszystkie koleżanki i wszystkich kolegów z klasy.