Jacek Guzowski  Jacek Guzowski  Jacek Guzowski

Absolwent IV LO z 1999 roku, absolwent wydziału pedagogicznego EUHE, rekordzista Księgi Guinnessa, maratończyk, obecnie przygotowuje się do zawodów triathlonowych Ironman.

IV LO wybrałem ze względu na profil klasy: ogólny z rozszerzonym językiem angielskim, ponieważ bardzo zależało mi na jak najlepszym poznaniu tego języka. Niewątpliwym atutem szkoły była również bardzo duża sala gimnastyczna, która dla mnie, sportowca i bardzo dobrze zapowiadającego się piłkarza, była niezwykle ważna.
Lata spędzone w IV LO to zdobyta wiedza, która przydaje się każdego dnia, ale również wiele przyjaźni, które przetrwały 20 lat i są dla mnie olbrzymią wartością. Nie przypuszczałem jednak, że nauka w IV LO tak bardzo wpłynie na moje życie ... w II klasie lekcje w-fu kolidowały z moimi treningami piłkarskimi i bardzo często się zwalniałem, więc mój nauczyciel zaproponował, abym na dzień sportu zrobił pokaz żonglerki, ale żeby było trudniej, zdecydowałem się na żonglerkę piłeczką tenisową. Pokaz trwał kilkadziesiąt minut i wzbudził duże zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli. Dwa lata później, już po napisaniu matury, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Henryka Horbaczewskiego, miałem możliwość ustanowienia w sali IV LO oficjalnego Rekordu Guinnessa w podbijaniu piłeczki tenisowej stopami. Piłeczkę podbijałem bez przerwy 5h29min59sek, co dało wynik ponad 35000 żonglerek. Po ustanowieniu rekordu, poznałem wiele osób, w tym również moją żonę Małgosię, z którą od kilkunastu lat jesteśmy małżeństwem i mamy dwóch synów.
Po skończeniu liceum rozpocząłem studia pedagogiczne i podjąłem pracę jako przedstawiciel handlowy, a obecnie zajmuję się raportowaniem produkcji w jednej z największych elbląskich firm.
Cały czas sport jest dla mnie bardzo istotną sferą życia, Jestem maratończykiem, a obecnie przygotowuję się do zawodów triathlonowych IronMan na pełnym dystansie.

Po prawie dwudziestu latach od zakończenia nauki w IV LO, bardzo dobrze wspominam czas spędzony w tej szkole i gdybym dziś miał 15 lat i przede mną byłby wybór szkoły średniej, to bez wątpienia byłoby to również IV Liceum Ogólnokształcące.

http://elblag.naszemiasto.pl/archiwum/elblag-rekord-guzowskiego-w-ksiedze-guinnessa,164639,art,t,id,tm.html