flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Rafał Pietkiewicz

 Rafał Pietkiewicz  Rafał Pietkiewicz  Rafał Pietkiewicz

Absolwent klasy sportowej z 2011 roku, absolwent AWFiS, obecnie przedstawiciel handlowy i trener piłki nożnej w Jaguarze Gdańsk

Już będąc w gimnazjum, wiedziałem, że chcę studiować na AWFiS, dlatego klasa sportowa w IV LO wydawała się najlepszym wyborem do realizacji postawionego celu. Klasa, której wychowawcą był p. Karol Przybyła, składała się w większości z osób trenujących sporty drużynowe. Dziwić zatem nie może, że stanowiliśmy zgraną paczkę. Obóz w Kadynach, spływ kajakowy rzeką Krutynią czy udział w zawodach sportowych -to tylko nieliczne sytuacje, do których z przyjemnością wraca się pamięcią. Rada pedagogiczna, na czele z naszym wychowawcą, potrafiła zadbać o atmosferę sprzyjającą nauce.
Po trzyletnim pobycie w liceum i bardzo dobrym przygotowaniu, dostanie się na upragnione studia okazało się tylko formalnością. Mimo że w czasach licealnych trenowałem siatkówkę, moje dalsze kroki skierowane były ku piłce nożnej. Najpierw na studiach zrobiłem uprawnienia trenera piłki nożnej i zdobywałem doświadczenie w jednej z gdańskich szkółek piłkarskich. Następnie, już po studiach, jako uczestnik programu Portugalski Wzorzec Piłkarski, odbyłem dwumiesięczny staż w akademii piłkarskiej Benfica Lizbona. Kolejnym krokiem w rozwoju była ZKS Olimpia Elbląg oraz Jaguar Gdańsk, gdzie obecnie pracuję z rocznikami 2006 i 2003. Dodatkowo pracę trenera łączę z pracą przedstawiciela handlowego w jednej z gdańskich firm.
Z tego miejsca pragnę gorąco polecić naukę w 4 LO. Zarówno ze względu na poziom nauczania i nauczycieli tam pracujących, jak również ze względu na atmosferę, która panuje w tej szkole. O tym, że warto się tutaj rozwijać, niech świadczy fakt, że po 4 latach od zakończenia nauki, wraz z czterema innymi absolwentami tej szkoły, zdecydowaliśmy się odbyć praktyki pedagogiczne właśnie w tej placówce oświatowej.
Pozdrawiam!

Góra