Mateusz Karnia  Mateusz Karnia  Mateusz Karnia

Absolwent klasy sportowej z roku 2007, absolwent AWFiS oraz Uniwersytetu Gdańskiego, asystent w Zakładzie Neurobiologii Mięśnia AWFiS

Od 4 klasy szkoły podstawowej sport stał się nieodłącznym elementem mojej codzienności, wokół której toczyły się również wybory związane z edukacją. Z chwilą ukończenia gimnazjum nie miałem więc dylematów nad wyborem  szkoły średniej i wybór padł na IV Liceum, które oferowało bardzo dobre warunki do łączenia, zarówno pasji sportowych jak i odpowiedniego przygotowania do matury.
Wychowawstwo naszej klasy objął Pan Jerzy Ringwelski, który z racji swojego bogatego doświadczenia trenerskiego potrafił „poskromić” w większości sportowe charaktery, jakie trafiły pod Jego skrzydła, jednocześnie spajając całą klasę w grupę dobrze dogadujących się osób. Wszelkie wspólne, klasowe wyjazdy niosą za sobą wyłącznie dobre wspomnienia i były czasem cementowania relacji, z których część trwa z powodzeniem do dziś.
Mile wspominam ogromną większość kadry nauczycielskiej, doceniając Ich duże starania dopiero z perspektywy czasu. Z różnych względów niezapomniane lekcje, m.in. j.polskiego, j.niemieckiego, historii czy biologii z pewnością pozostają w pamięci niejednego z moich kolegów i koleżanek, przywołując wiele zabawnych (dziś ;) )anegdot. Na wyjątkowe słowo zasługują przy tym nauczyciele wychowania fizycznego, którzy zawsze służyli wsparciem, radą, głosem rozsądku lub „kubłem zimnej wody” na głowę, wypełniając rzeczywistą rolę naszych -szkolnych- wychowawców.
Po maturze moje kroki skierowały się do gdańskiej AWFiS oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończyłem studia z fizjoterapii i biologii. Obecnie mam możliwość łączenia zawodowo tych dwóch dziedzin, pracując na co dzień z pacjentami, jak również będąc asystentem w Zakładzie Neurobiologii Mięśnia AWFiS. Jestem przekonany, że gdybym miał możliwość ponownego wyboru liceum, bez wahania trafiłbym do „czwórki”, bo zwyczajnie, lepiej wybrać się nie da