Absolwentka z roku 2012, obecnie studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, kierunek turystyka i rekreacja.

Renata Bogacka Renata Bogacka Renata Bogacka
W wyborze szkoły średniej pomógł mi trener. Po transferze do drużyny TRUSO Elbląg, chciałam kontynuować i rozwijać swoją pasję, jaką była koszykówka. Dziś, jako absolwentka IV LO, wiem, że był to doskonały wybór.
Trzech lat spędzonych w IV Liceum nigdy nie zapomnę ! Był to dobry dla mnie czas. Poznałam wielu wspaniałych ludzi , z którymi mogłam zdobywać nowe doświadczenia, nie tylko w sporcie, ale również w życiu. Moja klasa była szalona, od początku do końca tworzyliśmy zgrany zespół „ŁYSY TEAM" na czele z naszym wychowawcą, panem Arnoldem Goliszewskim- osobą o wielkim sercu do sportu i do ludzi. W chwilach załamania pan profesor zawsze nas wspierał i podnosił na duchu.
Po dziś dzień pamiętam obozy sportowe, na których panowała niesamowita atmosfera. Wszyscy świetnie się bawiliśmy , spędzaliśmy miło czas, wygłupialiśmy się- sądzę, że to akurat wychodziło nam najlepiej. Spotykaliśmy się nie tylko w szkole ,ale również integrowaliśmy się poza nią. Klasa ta na zawsze pozostanie w moim sercu. Jak tylko o niej pomyślę, uśmiech sam pojawia się na mojej twarzy. Dziś wiele bym dała, żeby znów powrócić do tych chwil.
W czasie ,kiedy dużo trenowałam i wyjeżdżałam na rozgrywki ,nie zawsze mogłam w stu procentach skupiać się na nauce. Z tym jednak nie było najmniejszego problemu. Nauczyciele byli bardzo wyrozumiali, pomagali ,gdy trafiały się na drodze problemy. Zawsze mogłam na nich liczyć.
Szkoła miała bogatą ofertę zajęć sportowych m.in.: judo, basen, gimnastykę i wiele innych . Prowadziła je odpowiednio wykwalifikowana kadra nauczycieli ,którzy naprawdę znają się na rzeczy. Dzięki temu nie miałam problemu z dostaniem się na warszawski AWF, a testy sprawnościowe ,które są wymogiem przy rekrutacji , nie były dla mnie żadną przeszkodą. IV LO zdecydowanie stawia na sport. Jeżeli ktoś chce zdobywać wiedzę ,a zarazem rozwijać sportowe pasje to jestem pewna, że jest to liceum dla niego. Cieszę się ,że mogłam być uczennicą tej szkoły.
Mimo zamiłowania do sportu i koszykówki, zdecydowałam się obrać w życiu inny kierunek. Obecnie jestem studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku turystyka i rekreacja. Studia dały mi możliwość rozwijania się także poza granicami Polski. Przez pół roku miałam okazje studiować na portugalskiej wyspie. To doświadczenie przyczyniło się do tego, żeby po zdobyciu tytułu magistra, rozwijać się w branży turystycznej. W planach mam zamiar podjąć pracę jako stewardessa w zagranicznych liniach lotniczych.
Serdecznie pozdrawiam całe grono pedagogiczne oraz wszystkich absolwentów mojego rocznika.

{galllery}rok1617/20170407_Renata_Bogacka:::0:0{/gallery}