Absolwentka klasy ogólnej z roku 2003, absolwentka Szkoły Podoficerskiej Służb Medycznych w Łodzi, uczestniczka misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie w 2011 r, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Paulina Pogodzińska (obecnie Frynas) Paulina Pogodzińska (obecnie Frynas) Paulina Pogodzińska (obecnie Frynas)

Kiedy skończyłam szkołę podstawową, nie miałam sprecyzowanych planów co do przyszłości. Wybrałam klasę o profilu ogólnym w IV LO i dziś wiem, że był to doskonały wybór. Gdy w III klasie zdecydowałam się na fakultety, wtedy jeszcze u mgr Stanickiego i na maturę z geografii, której uczyła mgr Wiesława Myśliwiec, szybko mi uświadomiono, że nauki jest dużo, ale będę miała pomoc ze strony nauczycieli. Biologii uczył mnie ś.p.mgr Jan Cydzik i choć był wymagającym i surowym nauczycielem, doceniał starania i zawsze dawał szansę na poprawę oceny. Byłam również reprezentantką szkoły w koszykówce. Wychowawczynią naszej klasy była mgr Elżbieta Paprocka, która uczyła nas historii. Nasza klasa była dość zgrana. Po dziś dzień pamiętam wspólne wycieczki, spotkania po szkole, czy świętowanie matury w Bażantarni :).
Teraz mamy przeróżne zawody: jedni studiowali resocjalizację, inni ochronę środowiska, jeszcze inni pracują w zamówieniach publicznych...
Pozdrawiam Gosię, Wojtka, który jest drugim oficerem na statku międzynarodowym (ukończył Szkołę Morską w Gdyni), a ja jestem żołnierzem- ratownikiem medycznym.
Po maturze zaczęłam naukę w Medycznym Studium Zawodowym na wydziale ratownik medyczny. Gdy już miałam dyplom w dłoni, zaczęłam się zastanawiać nad różnymi służbami i wybór padł na wojsko. Dostałam się do jedynej w Polsce Szkoły Podoficerskiej Służb Medycznych w Łodzi. W 2006 roku pierwszy raz założyłam mundur. Po skończeniu tej szkoły, dostałam etat w Międzyrzeczu już jako żołnierz zawodowy w stopniu kaprala. Służba w jednostce liniowej stawia dużo wyzwań i ciekawych zadań, m.in. poligony, na których latałam śmigłowcem, zajęcia i nocleg w tunelach 18 m. pod ziemią, czy pomoc ludności cywilnej podczas powodzi w 2010 roku. Największym wyzwaniem była jednak misja w 2011 roku w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie, gdzie służyłam prawie 7 miesięcy. Po powrocie do kraju zakończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, a w 2015r. obroniłam pracę magisterską i uzyskałam tytuł magistra zdrowia publicznego o specjalności medycyna ratunkowa i zarządzanie kryzysowe na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zostałam uhonorowana przez Prezydenta RP Gwiazdą Afganistanu za udział w IX zmianie.