Otwarty Puchar Polski Kadetów U-18
- Szczegóły
W ten weekend, stolicą polskiego judo stał się Bytom. Odbył się tu Otwarty Puchar Polski Kadetów U-18, który oprócz całej krajowej czołówki, zgromadził również zawodników i zawodniczki z zagranicy. Naszą szkołę reprezentowała tu pięcioosobowa ekipa, a najlepiej spisał się Daniel Ośka z kl. 2A, który w swojej kategorii wagowej zajął wysokie 7m. Pozostali: Zuzanna Sielska, Krystian Kacprzak, Igor Łutaj (wszyscy kl. 3C) oraz Filip Poręba
(kl. 4C) walczyli dzielnie ale nie przebrnęli rund eliminacyjnych.
Judokom gratulujemy ambitnej postawy!
Żywa lekcja historii i polskiego
- Szczegóły
W piątek, 14 listopada, odwiedziliśmy z maturzystami z klasy 4e i 4d niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof. Będzie to dla nas lekcja i przestroga na przyszlość. Historia nigdy nie była żywa tak, jak dziś.
Akademia z okazji 107. rocznicy odzyskania niepodległości
- Szczegóły
107. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy uroczystą i wzruszającą akademią.
Udział w VI Forum Inicjatyw Młodzieżowych
- Szczegóły
12 listopada młodzież IV LO wzięła udział w Forum Inicjatyw Młodzieżowych, wydarzeniu skupiającym młodych liderów, aktywistów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów i instytucji wspierających rozwój młodzieży. Forum stanowiło przestrzeń do wymiany doświadczeń, prezentacji projektów społecznych oraz dyskusji na temat roli młodych ludzi w życiu publicznym.
Podczas wydarzenia uczestniczyliśmy w:
- warsztatach tematycznych dotyczących przywództwa, wolontariatu i partycypacji społecznej,
- panelach dyskusyjnych z przedstawicielami władz lokalnych, organizacji pozarządowych i ekspertami ds. młodzieży,
Spotkanie było podsumowaniem realizacji w naszej szkole projektu "Zielona wyspa edukacyjna".
107 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
- Szczegóły
Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w najważniejszym święcie Polski..107 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Po uroczystej mszy za Ojczyznę, poczty sztandarowe udały się pod pomnik twórców niepodległości naszej Ojczyzny, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
„𝐒𝐳𝐤𝐨ł𝐚 𝐝𝐨 𝐡𝐲𝐦𝐧𝐮"!
- Szczegóły
Jak co roku wzięliśmy udział w akcji „𝐒𝐳𝐤𝐨ł𝐚 𝐝𝐨 𝐡𝐲𝐦𝐧𝐮"!
O godzinie 𝟏𝟏:𝟏𝟏 cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „𝐌𝐚𝐳𝐮𝐫𝐤𝐚 𝐃𝐚̨𝐛𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨".
VIII Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej
- Szczegóły
Dnia 6 listopada odbył się VIII Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez MDK w Elblągu. Nasze uczennice kolejny rok z rzędu wzięły udział w tym konkursie. III miejsce w kategorii solistów zajęła Aleksandra Kowalewska, natomiast w kategorii zespołów II miejsce zajął duet: Alicja Kołosowska i Zuzanna Szablińska.
Piękny wokal zaprezentowały również Weronika Rokicka, Zuzanna Sielska i Laura Wrzosek.
Gratulujemy wokalistkom i dziękujemy za ich zaangażowanie, pasję oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.
