Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam

W piątek 10 czerwca o godz. 950 rozpoczęliśmy nasze działania w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam”. Pierwotnie mieliśmy wszyscy wyjść na dwór i wspólnie zapełnić chodniki przed szkołą prezentacjami klasowymi związanymi z książką i czytaniem. Deszczowa pogoda zatrzymała nas w budynku. Pyty chodnikowe musieliśmy zamienić na arkusze papieru. Jednak nie materiał, który wykorzystaliśmy był ważny, ale treść, którą został wypełniony, a ta okazała się różnorodna, oryginalna i bardzo bogata. Uczniowie spisali się świetnie.

Stworzyli piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe prace. Zespół 1b specjalnie przygotował kostiumy uzupełniające prezentację, a klasa 2e zaskoczyła olbrzymim transparentem. Rywalizację o nagrodę szkolną (worek cukierków) wygrała klasa 1c. Teraz, jako szkoła, powalczymy o nagrody organizatora krajowego. Do 30 czerwca prześlemy fotografie i sprawozdanie z naszej akcji do oceny jury. Na wyniki poczekamy do 1 września.
Rozstrzygnięcie konkursu „Sleeveface – ubierz się w książkę” planowane jest na poniedziałek , a ogłoszenie wyników na stronie internetowej szkoły, na wtorek.