Rekrutacja  Rekrutacja  Rekrutacja

Jak co roku, specjalnie dla wszystkich młodych ludzi, którzy poważnie myślą o studiowaniu kierunków związanych z naukami społecznymi, planujemy otwarcie klasy psychologiczno – pedagogicznej. Nasza szkoła jako pierwsza na elbląskim rynku edukacyjnym stworzyła klasę przeznaczoną dla osób zainteresowanych studiowaniem psychologii ogólnej, społecznej, klinicznej, pedagogiki, edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego i innych specjalności pokrewnych.

Dlaczego warto wybrać profil psychologiczny właśnie w IV LO?
1. Przygotowujemy do matury.
Program klasy został specjalnie przygotowany pod kątem doboru przedmiotów rozszerzonych. Specjalnie dla Was przeanalizowaliśmy kryteria przyjęć do szkół wyższych i wybraliśmy przedmioty rozszerzone, które brane są pod uwagę przez uczelnie oferujące kierunki psychologiczne i pedagogiczne.
2. Przygotowujemy praktycznie.
W toku nauki zaplanowaliśmy całą paletę zajęć z psychologami i pedagogami. Odwiedzacie również szkoły, przedszkola, różnorodne ośrodki edukacyjne, macie możliwość rozmowy z czynnymi zawodowo psychologami, uczestniczycie w rozprawach sądowych. Wszystko po to, aby dobrze wybrać interesujący Was kierunek studiów!
3. Przygotowujemy do sukcesu.
Uczniowie klas psychologicznych biorą udział w olimpiadach przedmiotowych i innych konkursach, odnoszą sukcesy w wolontariacie na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Losy absolwentów pokazują, że trafiają na studia o kierunkach psychologicznych i pedagogicznych.

Zatem – do zobaczenia w IV LO!
Uwaga: Klasa psychologiczna jest klasą ogólnodostępną, nie jest natomiast oddziałem integracyjnym.