Dnia 09.05.2016 (poniedziałek), uczniowie klasy IIB mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez CSE "Światowid" spotkaniu podróżniczo-językowym dotyczącym Hiszpanii. Było to kolejne wydarzenie w ciekawym cyklu "Twarzą w twarz".

Prezentacja podróżnicza, przedstawiona przez pana Marcina Rydygiera, uczestnika programu studenckiego Erasmus, dostarczyła wiedzy o kraju i jego języku oraz przybliżyła kulturę i obyczaje Hiszpanów. Ulubionym miejscem prelegenta jest miasto Kadyks, z którego Kolumb czterokrotnie wypływał na podbój Ameryki.

O swoim zamiłowaniu do języków i podróży opowiadała także pani Anna Kozakiewicz, założycielka szkoły językowej w Elblągu.

Dodatkową atrakcją była krótka lekcja języka hiszpańskiego przeprowadzona  przez meksykańskiego lektora Juana Corteza. Nauczyliśmy się kilku słówek i zwrotów w drugim pod względem popularności języku świata.
To było bardzo ciekawe spotkanie. Hasta la vista!
K.K., M.S.