Dzień języków  Dzień języków  Dzień języków

Dnia 19 kwietnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Języków Obcych. Udział wzięły zespoły klasowe - I A, I B, I C, ID, IIA, IIB, IIC, IID, IIE, IIIE. Tego dnia ruszyliśmy do krajów anglojęzycznych, Niemiec, Francji i Rosji, a także do innych państw. Imprezę poprowadzili uczniowie z klasy II C- Dominika Jędo i Bartosz Topór.

Na początku przywitaliśmy się piosenką "Europo - Witaj Nam". Następnie uczniowie z poszczególnych klas zmagali się z zadaniami w różnych konkurencjach: odgadywali, z jakiego języka pochodzą dane słowa, w jakim języku napisane są teksty, rozwiązywali Quiz, sprawdzający wiadomości o Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Rosji, rozpoznawali znane obiekty, miejsca w tych państwach.

Podczas imprezy przeprowadzono Karaoke - uczniowie zaśpiewali w czterech językach piosenkę "Panie Janie". Ostatnim elementem było "Piękne czytanie" - uczniowie odczytali wiersze, fragmenty powieści w języku angielskim, niemieckim, francuskim i niemieckim.

W trakcie trwania obchodów Dnia Języków Obcych można było skosztować regionalne potrawy, przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Najwyższą ilość punktów otrzymały zespoły:
I miejsce - Klasa II B
II miejsce - Klasa II A
III miejsce - Klasa I A.

Nagrody za wykonanie plakatu promującego Dzień Języków Obcych otrzymali:
I miejsce - Jakub Dąbrowski z klasy I D
II miejsce - Paulina Lubowiecka i Angelika Odachowska z klasy II D
III miejsce - Paulina Talarek z klasy I D.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się do zorganizowania obchodów Dni Języków Obcych, za wspaniałe dekoracje, oprawę muzyczną- Pawłowi Kopaczowi i Kacprowi Szlendakowi z klasy II A, przygotowanie stoisk z potrawami. Ogromne podziękowania składamy klasie II D, która współpracowała z nami od początku.

Dziękuję współorganizatorom : Pani Joannie Stasiak, Pani Aleksandrze Waluśkiewicz, Panu Bogusławowi Bohutynowi.

Monika Kownacka Adamska