Jak co roku, w IV LO zorganizowany został Szkolny Konkurs Języka Angielskiego składający się z III etapów. Do pierwszego etapu konkursu, który odbył się 04.03.16, zgłosiło się kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły. Test gramatyczno - leksykalny pozwolił wyłonić 15 kandydatów do drugiego etapu, w którym uczniowie mieli za zadanie stworzyć wypowiedź pisemną na jeden z podanych tematów.

Ten etap, który odbył się 11.04.16, zakończył się wyborem najlepszej szóstki, która wzięła udział w finale zmagań. Ostatni, finałowy etap, sprawdzał umiejętność wypowiedzi ustnej w języku angielskim. Ostatecznie, po podliczeniu punktów ze wszystkich etapów rywalizacji, najlepsza okazała się Natalia Rygasiewicz z kl. III B. Za nią na kolejnych miejscach uplasowali się: Katarzyna Kozieł (I a), Kacper Grzesicki (III a), Paweł Wechterowicz (III f) i Sylwia Pietrzniak (III b) oraz Karina Wabińska (II b).

Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku klas III w dniu 29 kwietnia 2016.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy, a wszystkich uzdolnionych językowo zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego.

Jolanta Bilska- Rydzińska
Katarzyna Giszczak