Wiem na bank  Wiem na bank  Wiem na bank

Dnia 12 kwietnia reprezentacja naszej szkoły składająca się z Wojtka Bobra, Kacpra Gwoździa, Szymona Missana oraz Weroniki Wójcik wzięła udział w szóstej edycji konkursu „Wiem Na Bank”, odbywającego się w II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Konkurs składał się z dwóch części, indywidualnej – polegającej na rozwiązaniu testu dotyczącego zagadnień ekonomicznych, zespołowej – wymagającej od uczniów współpracy i kreatywności w przygotowaniu reklamy promującej Wydział Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej.

Czternaście zespołów rywalizowało w przygotowaniu czterominutowych reklam. W przerwie pomiędzy konkurencjami dla uczestników konkursu przygotowany był poczęstunek oraz odbywający się w auli szkolnej wykład wygłoszony przez profesora Politechniki pt.: „Czy kredyty są dla szaleńców?”. Tegoroczny konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego oraz Politechniki Gdańskiej. Przedstawiciele naszej szkoły zajęli drugie miejsce w konkurencji zespołowej. Serdecznie gratulujemy miejsca na podium.

Klaudia Mazurek Reporter