Światowy Dzień Zdrowia  Światowy Dzień Zdrowia  Światowy Dzień Zdrowia

Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia wybiera tematykę i zachęca do podejmowania działań, które podkreślają wagę danego problemu zdrowotnego. W tym roku dzień ten poświęcony był problemowi cukrzycy.

Na całym świecie 350 mln osób cierpi na cukrzycę - chorobę przewlekłą, do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności. Insulina to hormon regulujący poziom cukru we krwi. Jeżeli glukoza nie może przeniknąć do komórek organizmu, w których jest spalana jako energia i pozostaje w krwiobiegu, jej stężenie może wzrastać do szkodliwego poziomu.

W szkole odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna na ten temat. Koleżanki i koledzy z klas IIc i IId wykonali plakaty tematyczne.