Zdrowe śniadanie w IV LO  Zdrowe śniadanie w IV LO  Zdrowe śniadanie w IV LO

Ruszyła III edycja akcji poda hasłem "Dzień Zdrowego Śniadania". W ramach promocji zdrowego odżywiania na przerwach rozdawane były jabłka, marchewki oraz sprzedawane pieczone ciastka owsiane i sałatki owocowe.
Udało nam się zebrać aż 114,05 złotych. Pieniądze te przekazane zostaną za pośrednictwem UNICEF dla ubogich dzieci z Mali. Przypomnijmy tylko, że UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa, działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Unicef nie jest finansowany przez ONZ i dlatego potrzebuje wsparcia Darczyńców, aby nieść pomoc dzieciom.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, a w szczególności klasom I C, IB, IID oraz IIC za pomoc w pieczeniu ciastek i zorganizowaniu " śniadania".

Dominika Jędo, Justyna Soćko, Alicja Szandrowska - Reporter IV LO