Zabawy edukacyjne Smakoludka  Zabawy edukacyjne Smakoludka  Zabawy edukacyjne Smakoludka

Po raz piąty w IV LO nauczyciele i uczniowie przygotowali 27 listopada 2015 roku szereg zabaw, eksperymentów i łamigłówek dla młodszych dzieci. Ponad czterdziestu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu pod czujnym okiem młodzieży z klasy 3e oraz 2a nabywało wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Wspólnie rozwiązywali zagadki, przechodzili labirynty, rozwiązywali krzyżówki, malowali na balonie warzywa i owoce, dzielili na talerzach jedzenie na zdrowe i niezdrowe oraz wykonywali pląsy.
Dzieci obejrzały również pokaz chemiczny, który miał uświadomić im, ile związków zawiera żywność i dlaczego tak ważne jest dla organizmu dziecka komponowanie zdrowego posiłku.
Już teraz zachęcamy wszystkich uczniów IV LO do włączenia się za rok w szóstą edycję zabaw edukacyjnych!